Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Regjepagiqi - Kaçurrele Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

AJO:
Uuuh as sonte s’osht ka m’merr gjumi
E s’po guxoj m’i kallxu kurrkujt
Qai djali, qai që po dal në kohët e fundit me to e…
Po m’pëlqen, s’osht që s’po m’pëlqen
Ia ka nisë me ia tepru
Po thotë që s’po munet ma me duru
Që po m’don shumë
Që po des mas kaçurrelave t’mia e çkamos
Veç po thotë “hajt bre, hajt veç pak”
E kishe ka me m’martu
Po kush m’iu besu ktyne djemve t’sodit?
Edhe po tutna valla, me thonë drejt
N’dert jom, s’osht që s’jom
Se edhe une p’e du, e s’osht që s’pe du
Po s’jom prej qatyne që po menon ai
Edhe marre m’vjen, qyqe!

AI:
Kaçurrelat o kur t’i shoh
(Kaçurrelat o kur t’i shoh)
S’di për babë, familje, shokë
(S’di për babë, familje, shokë)
Kaçurrelë moj e bukur o, mos hi n’gjynah me mua
Se jam tip shumë kompleks, kam shumë oreks për seks
Me kaçurrela kaçurrela, ta them troç pa dredha dredha
Kaçurrelë moj kam merak, veç një herë me t’pa…

AJO:
Kuku cullak a?

AI:
Me kaçurrela kaçurrela, ta them troç pa dredha dredha
Kaçurrelë moj kam merak, veç një herë me t’pa…

AJO:
Cullak a?

AI:
Jo moj, me duvak.

AJO:
Edhe kanihere kur po tutna që po idhnohet
P’i thom, hajt, hajt qe veç deri qitu
E ai po kesh po thot s’jom as me shehër as me Barilevë
P’i thom une që qikat e mira qështu
E ato që asishën ato s’dinë
E ai po thotë “Ali Hoxha, Hoxhë Alia”
Demek krejt njo jeni
S’pi ia n’inë

AI:
Kaçurrelat o kur t’i shoh
(Kaçurrelat o kur t’i shoh)
S’di për babë, familje, shokë
(S’di për babë, familje, shokë)
Kaçurrelë moj e bukur o, mos hi n’gjynah me mua
Jetën jap për aventurë, me ty pak fiskullturë
Me kaçurrela kaçurrela, ta them troç pa dredha dredha
Kaçurrelë moj kam merak, veç një herë me t’pa

AJO:
Kuku cullak a?

AI:
Me kaçurrela kaçurrela, ta them troç pa dredha dredha
Kaçurrelë moj kam merak, veç një herë me t’pa

AJO:
Cullak!

AI:
Jo moj! Me duvak.

AI:
Me kaçurrela kaçurrela, ta them troç pa dredha dredha
Kaçurrelë moj kam merak, veç një herë me t’pa….

AJO:
Kuku! Cullak!

AI:
Me kaçurrela kaçurrela, ta them troç pa dredha dredha
Kaçurrelë moj kam merak, veç një herë me t’pa….

AJO:
Cullak a?!

AI:
Jo moj! Me duvak.


Ky tekst u dërgua nga Rrezik dhe Gaydrienne

Armend Regjepagiqi - Kaçurrele
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaçurrele".
3. Video është e këngës "Kaçurrele", por nuk këndohet nga Armend Regjepagiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Rexhepagiqi:


Komente 0