Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanti - Fotografi/Genjshtare (Feat. Andy V)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Un te lash
ti fillove zemer duke qare
fillove nga presionet gjoja te kam lene me barre
fillove qaje hallin te shoqet e tua
bashke me ato filluat te bezdisnit mua
me telefonoje me numer te fshehte
e dija ishe ti edhe nuk ta coja vet
ishe kureshtare te degjoje se ca beja
fillove me merzisje prandaj dhe po te leja
vertet kaluam bukur por tani zemer mbaroi
gjej ndonje cun seksi te te dashuroj
sepse un skuptoj nga moda ne pasqyra nuk marr poza
kam nje plan tjeter dhe shenjestren e vendosa
faza eshte bere biznes po iki se po pres
takimin me nje enjgjell qe nga qielli do zbres
prandaj me ler te qete kot sa me ben ftese
un vazhdoj programin tim dhe per ty nuk e nderpres

Dhe tani... e pam se kush je ti
genjeshtra jote ska kufij
sdua as fotografi
te te shikoj cdo gje mbaroi (x3)

Hisotria jone filloi shume bukur pa probleme
cdo dite me kenaqje dhe me shume me pelqeje
por ishe e stervitur te mashtroje te genjeje
papritur udhetoja ne nje tren afer teje
te gjendem ne momente te veshtira dhe te mira
avash avash kuptova edhe thash sikur ta dija
do ikesh do largohesh nese te jepet mundsia
per fat te keq skisha gabim dolen fjalet e mia
tani mos kerko asgje nga casti qe u ndam
per ty tjeter mendim kisha
tani nje tjeter kam
fotografi kujtime tani sdi as vet ku jam
se ti ishe genjeshtare lere fare kte e tham

Dhe tani... e pam se kush je ti
genjeshtra jote ska kufij
sdua as fotografi
te te shikoj cdo gje mbaroi (x2)

Zemra un te doja
as ti se di se si
afer teje gjeja qetesine
kuptoje ti
sdua te thumbas
humben perseri
nuk te harroj akoma te mendoj (x2)

Mendoja qe ne bashk do ishim gjithmon
mendoja gabim kshe esht kur dashuron
ti ishe genjeshtare e kuptova shume vone
tani me ler rehat sepse me nervozon (x2)

Ta kam then qe kur dehem shprehem 100 her me bukur
100 her me paster 100 here me sinqerisht
Un e kam menyr jetese sigurisht fjalet qe i them tani
kan qellim sjan gabimisht
jan per ty te te kujtojn
ato qe neve berem me bere te bera shume gjera
jam tjetri je njera po nuk i them te tera
sepse po dal nga tema
treshi mac ngelet emblema
kush esht molla e ndaluar te pema
Ajo qe ne kaluam ishte dicka magjike
Dicka qe me pelqente dhe sdo doja kurr te ikte
Me dukej si nje shkall qe drejt parajses po me ngjiste
Por u shnderrua si nje flak brenda ne ferr dhe po me digjte
okej tani te uroj te kesh ti fat
ne ate qe ti ke zgjedhur bej cte duash ne fakt
eshte garant per ty kam dashuri dhe jo inat
por ti ike dhe me le mori fund mos u kthe prap

Mendoja qe ne bashk do ishim gjithmon
mendoja gabim kshe esht kur dashuron
ti ishe genjeshtare e kuptova shume vone
tani me ler rehat sepse me nervozon (x2)
AroGanti
Featuring: Andy V
Publikimi: 10/01/2013


AroGanti - Fotografi/Genjshtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fotografi/Genjshtare".
3. Video është e këngës "Fotografi/Genjshtare", por nuk këndohet nga AroGanti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0