Më mbaj mend (për 1 muaj)


Arta Bajrami - Ndrras Te Vekut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndrras Te Vekut".
3. Video është e këngës "Ndrras Te Vekut", por nuk këndohet nga Arta Bajrami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Arta Bajrami - Ndrras Te Vekut Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/11/2018

2018-11-24T17:00:03+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndrras Te Vekut" kënduar nga Arta Bajrami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 19 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
19

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bujar Cimili (Burraj). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oh ne dras te vekut...
Oh Kush po don oh po qane...
Qan sy zeza oh per jarane...
Oh qan sy zeza oh per jarane...
Dushk e bor oh ne mal po i thane...
Oh dush e bor oh ne mal po i thane...
Nuk pe len oh veren me dale...
Oh nuk pe len o me dal sivjete...
Per qat djal oh qe na ka vdeke...

Oh per qat djal oh qato djal te rie...
Oh dil nane ndhe ku e kan shtie...
Oh a din nane ndhe ku e kan shtie...
Ne vorre te reja ner qat blie...
Oh n'vorre te reja ner qat blie...
Shkon sy zeza na ra per mie...
Oh ku je po i thot oh jarane...
Oh a e din besen qe ma ke dhane...
Oh a e din besen qe ma ke dhane...
Thojshe pushka nuk ka qka me bane...
Oh Thojshe pushka nuk ka qka me bane...
Zylja e topit nuk mun me me nxane...
Kur po e ni bre djal zanin tane...
Dek me kan aj qona ne kame....Më Shumë Këngë Nga Arta Bajrami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë