Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Bajrami - Potpuri Dasmash (Gezuar 2019) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Dasmash (Gezuar 2019)" kënduar nga Arta Bajrami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Leta. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Rrehma defin moter zemer du mem prek sot kam n'xhan ni nuse qefin du me hek
2x

Po na knojn bylbylat ne rreze t'pranveres
si ti mer dor nusen oj nan para deres
Hajde pina kafe, kafe me fillxona
nusen qe e lypa sot u ba e jona

Rrehma defin moter zemer du mem prek sot kam n'xhan ni nuse qefin du me hek
2x

M'sitit ja bajm gati ni dhurat e shtrrejt
qe i bashkoj dy zemra per shum mot e jet
Qka na t'na lypi m'siti jepja ani nasht
edhe pse lulija djalin e ka dasht

Rrehma defin moter zemer du mem prek sot kam n'xhan ni nuse qefin du me hek
2x

Mir mir se erdhe paq ti ku me ardh
ju thojm nusev t'mira me fustan te bardh
Urime martesa oj nuse ju koft
na i gezove pragun zemra ty tu gzoft

Qdo dit e mat mira lule ne saksi
veq per hater t'nuses qe po vjen n'ket shpi
2x

Mir mir se erdhe paq ti ku me ardh
ju thojm nusev t'mira me fustan te bardh
Urime martesa oj nuse ju koft
na i gezove pragun zemra ty tu gzoft

Hajde qika knoni keni qka me knu
se nuset e mira lypin me i livdu
2x

Mir mir se erdhe paq ti ku me ardh
ju thojm nusev t'mira me fustan te bardh
Urime martesa oj nuse ju koft
na i gezove pragun zemra ty tu gzoft

sy e zemer sa ma shpejt dojn lule met pa
Me na i qel deren e shpis ni nuse per vlla
2x

Je kunat ma e mira dot knojna me def
Kur dot vin te nana del apet me qef
Motrat per kunaten kan ba mashallah
Sa her t'vim te nana knaqemi me to

Ne jem motra kogja shum kanges bashk ja dojna
mos e trrem lule synin se si moter t'dojna
2x

Je kunat ma e mira dot knojna me def
Kur dot vin te nana del apet me qef
Motrat per kunaten kan ba mashallah
Sa her t'vim te nana knaqemi me to

Publikimi: 21/11/2018Më Shumë Këngë Nga Arta Bajrami:


Komente mbi këtë këngëArta Bajrami - Potpuri Dasmash (Gezuar 2019)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dasmash (Gezuar 2019)".
3. Video është e këngës "Potpuri Dasmash (Gezuar 2019)", por nuk këndohet nga Arta Bajrami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.