Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Jusufi & Shkurta Selimi - Potpuri (Gezuar 2023) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Du met pa sonte du met pa
du mem than zemer te du hala
dalim sonte dalim un dhe ti
ta deshmoj se hala ty te kam dashni

A po m'don a po m'don sa te du un ty
mendja ty a po t'shkon per tjeter dashni
A po m'don a po m'don a po m'don hala
un pa ty shpirti jem sdi qka kisha ba

Krejt i jap krejt i jap per ty
veq me t'pa knaqen syt e mi
rri me mu edhe larg mos shko
me t'pas ngat sa shum zemra po ma don

A po m'don a po m'don sa te du un ty
mendja ty a po t'shkon per tjeter dashni
A po m'don a po m'don a po m'don hala
un pa ty shpirti jem sdi qka kisha ba


Kqyrni shoqe qka ka rritur nana ie o
kqyrni shoqe qka ka rritur nana o

E ka belin o per dy kollana ie o
e ka belin o per dy kollana o

Kqyrni shoqe o qka osht e mira ie o
kqyrni shoqe o qka osht e mira o

Veq per ty po marohet lira ie o
veq per ty po marohet lira o


Per her t'fundit du me t'pa
veq nje pytje me ta ba
se nga jasht je aq e bukur
e ne shpirt ske pik gjynah
2x

A don me dit sa jam merzit
syt e mi lotojn vetem ty kur te shikjojn
2x

Ajo dor qe m'ka perkdhell
tash don shpirtin me ma nxjerr
ato buzt e embla moj
ma kan bo jeten zeher
2x

A don me dit sa jom merzit
syt e mi lotojn vetem ty kur te shikojn
2x


Syri keq na paska pa
jabangji qysh jena ba
sherri huj ka hy ne mes
jon nda zemrat ne dy pjes

Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan msu gjynahe tuj ba
llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren shpirti jem nuk naj don askush

Syri keq na paska pa
jabangji qysh jena ba
sherri huj ka hy ne mes
jon nda zemrat ne dy pjes

Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan msu gjynahe tuj ba
llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren shpirti jem nuk naj don askush


Artan Jusufi & Shkurta Selimi - Potpuri (Gezuar 2023)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2023)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2023)", por nuk këndohet nga Artan Jusufi & Shkurta Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Jusufi:


Komente 0