TEKSTESHQIP

Artan Jusufi & Shkurta Selimi
Potpuri (Gezuar 2023)
Lyrics

Du met pa sonte du met pa
du mem than zemer te du hala
dalim sonte dalim un dhe ti
ta deshmoj se hala ty te kam dashni

A po m'don a po m'don sa te du un ty
mendja ty a po t'shkon per tjeter dashni
A po m'don a po m'don a po m'don hala
un pa ty shpirti jem sdi qka kisha ba

Krejt i jap krejt i jap per ty
veq me t'pa knaqen syt e mi
rri me mu edhe larg mos shko
me t'pas ngat sa shum zemra po ma don

A po m'don a po m'don sa te du un ty
mendja ty a po t'shkon per tjeter dashni
A po m'don a po m'don a po m'don hala
un pa ty shpirti jem sdi qka kisha ba


Kqyrni shoqe qka ka rritur nana ie o
kqyrni shoqe qka ka rritur nana o

E ka belin o per dy kollana ie o
e ka belin o per dy kollana o

Kqyrni shoqe o qka osht e mira ie o
kqyrni shoqe o qka osht e mira o

Veq per ty po marohet lira ie o
veq per ty po marohet lira o


Per her t'fundit du me t'pa
veq nje pytje me ta ba
se nga jasht je aq e bukur
e ne shpirt ske pik gjynah
2x

A don me dit sa jam merzit
syt e mi lotojn vetem ty kur te shikjojn
2x

Ajo dor qe m'ka perkdhell
tash don shpirtin me ma nxjerr
ato buzt e embla moj
ma kan bo jeten zeher
2x

A don me dit sa jom merzit
syt e mi lotojn vetem ty kur te shikojn
2x


Syri keq na paska pa
jabangji qysh jena ba
sherri huj ka hy ne mes
jon nda zemrat ne dy pjes

Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan msu gjynahe tuj ba
llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren shpirti jem nuk naj don askush

Syri keq na paska pa
jabangji qysh jena ba
sherri huj ka hy ne mes
jon nda zemrat ne dy pjes

Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan msu gjynahe tuj ba
llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren shpirti jem nuk naj don askush