Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Per Ty Me Vjen Keq Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Një ditë i gezuar
unë erdha të takoj
me lule në duar
që ty ti dhuroj

Por lulet u vyshkën
kur të pashë me një djalë
e humba i tëri
dhe mbeta unë pa fjalë

Sa shumë u gabova me ty
përse ti veprove kështu?

Për ty më vjen keq
për ty më vjen keq
mua s'ke ç'më bën
unë shkoj e gjej tjetër
unë gjej një tjetër
o vetes i bën dëm
o vetes i bën dëm

Për ty më vjen keq
për ty më vjen keq
mua s'ke ç'më bën
unë shkoj e gjej tjetër
unë gjej një tjetër
o vetes i bën dëm
vetes i bën dëm

Do të shkoj unë larg teje
larg nga ky mashtrim
jo s'je e vetmja vajzë
që më zgjon dashurinë

Nuk kishe çfarë të flisje
veç justifikime
por jo moj vajzë e bukur
nuk ka më trillime

Sa shumë u gabova me ty
përse ti veprove kështu?

Për ty më vjen keq
për ty më vjen keq
mua s'ke ç'më bën
unë shkoj e gjej tjetër
unë gjej një tjetër
o vetes i bën dëm
o vetes i bën dëm

Për ty më vjen keq
për ty më vjen keq
mua s'ke ç'më bën
unë shkoj e gjej tjetër
unë gjej një tjetër
o vetes i bën dëm
o vetes i bën dëm

Të kisha kaq pranë
dhe s'pata menduar
që ndoshta një ditë
të më kishe harruar

Çudi si se kuptova
që puthjet e tua
ishin veç puthje false
ti s'më doje mua

Sa shumë u gabova me ty
përse ti veprove kështu?

Për ty më vjen keq
për ty më vjen keq
mua s'ke ç'më bën
unë shkoj e gjej tjetër
unë gjej një tjetër
o vetes i bën dëm
o vetes i bën dëm

Për ty më vjen keq
për ty më vjen keq
mua s'ke ç'më bën
unë shkoj e gjej tjetër
unë gjej një tjetër
o vetes i bën dëm
o vetes i bën dëm


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 26/03/2013
Muzika: Artan Xhija
Teksti: Artan Xhija


Artan Xhija - Per Ty Me Vjen Keq
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty Me Vjen Keq".
3. Video është e këngës "Per Ty Me Vjen Keq", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0