Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Zogjte Shtegetare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur vjen pranvera dhe lulet celin, zogjte shtegetare me pershendesin
Dhe une i pyes per Shqiperine se atje larg kam lene dashurine
A e keni pare nje vajze te bukur qe rri tek porta edhe me pret
A ndoshta mua me ka harruar e ka filluar nje tjeter jete
O zog i bukur kendo nje kenge, se thelle ne shpirt une kam nje brenge
kendo nje kenge per shqiperine se atje larg kam lene dashurine
Ref
Jam une kaq larg nga nena ime e pushtoi malli kete zemren time
O nene me fal dhe ti e dashur, qe me prane vetes une sju kam pasur

E morra rrugen ne dhe te huaj dhe nuk mendova se do te vuaj
Me ka marre malli per shqiperine se atje larg kam lene djalerine
Dua te qaj te lehtesohem te pi nje gote per vendin tim
Atje kam lindur edhe jam ritur tani jam vetem ne kete mergim
Ref
Jam une kaq larg nga nena ime e pushtoi malli kete zemren time
O nene me fal edhe ti e dashur qe me prane vetes une sju kam pasurNuk kemi video për këtë këngë.


Artan Xhija
Publikimi: 10/04/2012


Artan Xhija - Zogjte Shtegetare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zogjte Shtegetare".
3. Video është e këngës "Zogjte Shtegetare", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0