Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - O Shiprti Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ja dhe pak dhe do të nisem në takim
do të vij dhe do të shoh o shpirti im
do të vij tani të më shohësh ti o shpirti im

Ja dhe pak dhe do të nisem në takim
do të vij dhe do të shoh o shpirti im
do të vij tani të më shohësh ti o shpirti im

Po kalon dhe një minutë më shumë
i ulur pres që ti të vish tek unë
ti vjen nga mbrapa dhe sytë më mbulon
me një puthje mu më qetëson

Po kalon dhe një minutë më shumë
i ulur pres që ti të vish tek unë
ti vjen nga mbrapa dhe sytë më mbulon
me një puthje mu më qetëson

Ulem pranë dhe të shikoj me dashuri
veç shikime e ledhatime pres nga ty
është ai shikim që më çel rininë o shpirti im

Ulem pranë dhe të shikoj me dashuri
veç shikime e ledhatime pres nga ty
është ai shikim që më çel rininë o shpirti im

Je ti ajo që më fale vajzërinë
ti më mësove të njoh dashurinë
ti më ndihmove që unë të jetoj
në rrugë të drejtë jetën ta kaloj

Je ti ajo që më fale vajzërinë
ti më mësove të njoh dashurinë
ti më ndihmove që unë të jetoj
në rrugë të drejtë jetën ta kaloj

Që të dua me gjithë shpirt unë, e kupton
dhe kur ndodhem me ty pranë çdo gjë harron
ty të dua ty, mendoj veç për ty o shpirti im

Që të dua me gjithë shpirt unë, e kupton
dhe kur ndodhem me ty pranë çdo gjë harron
ty të dua ty, mendoj veç për ty o shpirti im

I lumtur jam dhe unë tani me ty
i lumtur jam kur të shoh të bukurin sy
një dëshirë do të kisha unë tani
që ta jetojmë së bashku këtë rini

I lumtur jam dhe unë tani me ty
i lumtur jam kur të shoh të bukurin sy
një dëshirë do të kisha unë tani
që ta jetojmë së bashku këtë rini
një dëshirë do të kisha unë tani
që ta jetojmë së bashku këtë rini
një dëshirë do të kisha unë tani
që ta jetojmë së bashku këtë rini


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 01/12/2001


Artan Xhija - O Shiprti Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Shiprti Im".
3. Video është e këngës "O Shiprti Im", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0