Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Mall Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Eci vetëm në rrugën bosh
hapa të lodhur numëroj
pa ty rruga e jetës sime
jo nuk di nga do më çojë

Dua sot nga mendja të të largoj
kujtimet të shuhen mos të jetojnë
por më shumë shpirtin ma trazojnë
shpirtin ma trazojnë

Nuk të kërkova diçka që blihej
nuk të kërkova pasuri
vetëm dashuri

Sot shumë fjalë dua ti them
por fjalët më mbetën në fyt
dhe malli zemrën fort ma mbyt

Sot shumë fjalë dua ti them
por fjalët më mbetën në fyt
dhe malli zemrën fort ma mbyt

Ti e vrave këtë zemrën time
bashkë me të edhe dashurinë
por çfarë mora unë nga ty
një asgjë, një asgjë më dhe ti

Ti në vuajtje më ke dënuar
vallë ku e gjete ti guximin?
sa keq e shkruajtëm përfundimin
e shkruajtëm përfundimin

Nuk të kërkova diçka që blihej
nuk të kërkova pasuri
vetëm dashuri

Sot shumë fjalë dua ti them
por fjalët më mbetën në fyt
dhe malli zemrën fort ma mbyt

Sot shumë fjalë dua ti them
por fjalët më mbetën në fyt
dhe malli zemrën fort ma mbyt

Sot shumë fjalë dua ti them
por fjalët më mbetën në fyt
dhe malli zemrën fort ma mbyt

Sot shumë fjalë dua ti them
por fjalët më mbetën në fyt
dhe malli zemrën fort ma mbyt


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/02/2018
Muzika: Artan Xhija


Artan Xhija - Mall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mall".
3. Video është e këngës "Mall", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0