Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Burgu I Vetmise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Shpirti s'ka më jetë
trupi jetim ka mbetë
se si unë dhe ti
më s'do të ketë
çfarë ndodhi me ne?
ti mëshirë a ke?
kur e sheh që vuaj për ty

Kam shumë kohë e dashur
pa dëgjuar fjalën të dua
mbeta unë histori e vjetër
ndoshta fati kështu e deshi
mos të jesh me mua
mbase do të jemi në jetën tjetër

Ti do të jesh në zemrën time
se askënd tjetër
s'mundem unë të dua
dashuria është si fryma
lindi e do të vdesi
në të njëjtën kohë me mua

Ti do të jesh në zemrën time
se askënd tjetër
s'mundem unë të dua
dashuria është si fryma
lindi e do të vdesi
në të njëjtën kohë me mua

Për ty lashë gjithçka
të doja sa më s'ka
ndoqa rrugën e dashurisë
po kurrë nuk e prisja
në këtë rrugë unë të isha
i vetëm pa ty

Shpëtim nga burgu i vetmisë
nuk mund të gjej
s'mundem as lotët unë ti mbaj
më dhemb kjo zemër
që prej dhimbjes sot është dehur
se nga vetja dot s'të ndaj

Ti do të jesh në zemrën time
se askënd tjetër
s'mundem unë të dua
dashuria është si fryma
lindi e do të vdesi
në të njëjtën kohë me mua

Ti do të jesh në zemrën time
se askënd tjetër
s'mundem unë të dua
dashuria është si fryma
lindi e do të vdesi
në të njëjtën kohë me mua


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 30/07/2019
Muzika: Artan Xhija


Artan Xhija - Burgu I Vetmise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burgu I Vetmise".
3. Video është e këngës "Burgu I Vetmise", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0