Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Nena Ime Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Vitëra që lotët zbresin
lotë malli të pikëlluar
plot dhimbje e kam këtë shpirt
o nënë sa më ke munguar

S'të kam parë me sy
malli zemrën ma ka vrarë
zoti më la pa ty
një pjesë shpirti ma ka marrë

E vetme ti më rrite
në shi dhe nën stuhi
në trup çdo dhimbje prite
mes vujtjesh pa njeri

E vetme ti më rrite
në shi e nën stuhi
për ty moj nëna ime
po tretem si qiri

Portretin tënd shikoj
si gjithmonë të menduar
ndër vite të kujtoj
sa trishtim që ke kaluar

Vuan kjo zemër e mjerë
më mungon një përqafim
të shihja dhe një herë
jetën do jepja në shkëmbim

E vetme ti më rrite
në shi dhe në stuhi
në trup çdo dhimbje prite
mes vujtjesh pa njeri

E vetme ti më rrite
në shi e në stuhi
për ty moj nëna ime
po tretem si qiri


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 13/12/2017
Teksti: Artan Xhija
Muzika: Armand Ferra


Artan Xhija - Nena Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena Ime".
3. Video është e këngës "Nena Ime", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0