TEKSTESHQIP

Artan Xhija
Nena Ime
Lyrics

Vitëra që lotët zbresin
lotë malli të pikëlluar
plot dhimbje e kam këtë shpirt
o nënë sa më ke munguar

S'të kam parë me sy
malli zemrën ma ka vrarë
zoti më la pa ty
një pjesë shpirti ma ka marrë

E vetme ti më rrite
në shi dhe nën stuhi
në trup çdo dhimbje prite
mes vujtjesh pa njeri

E vetme ti më rrite
në shi e nën stuhi
për ty moj nëna ime
po tretem si qiri

Portretin tënd shikoj
si gjithmonë të menduar
ndër vite të kujtoj
sa trishtim që ke kaluar

Vuan kjo zemër e mjerë
më mungon një përqafim
të shihja dhe një herë
jetën do jepja në shkëmbim

E vetme ti më rrite
në shi dhe në stuhi
në trup çdo dhimbje prite
mes vujtjesh pa njeri

E vetme ti më rrite
në shi e në stuhi
për ty moj nëna ime
po tretem si qiri

DËRGOI:
INFO
Kënga vjen si kompozim nga Armand Ferra, ndërsa për fjalët e këngës është kujdesur vetë këngëtari.