Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Unë E Jotja Më Nuk Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  26

Ne mengjesin e kesaj jete
Dashurova me besim,
pak per ty e pak, per vete
jam robin e shpirtit tim.

2Her:Ti me flisje nëpër puthje
kjo ështe dashuri e pare
por pas teje të padukshme
kishe nusen zemër vrare.

Ref:Une kam linde nga dashuria
dhe si ajri jam pa faj,
vete i rris ndjenjat e mija,
si zambak te bardhe ne Maj.

Të gënjen syri nën vetull
un e jotja ma nuk jam,
se dy kunguj nën nje sjetull
dashuria nuk i mban.

Në mesditen e kesaj jete
une e gjeta Diellin tim
Kudo shkoj dhe kudo vete
ai me ndjek me adhurim.

2Her:O njeri qe vrave shpirtin
midis nesh ti vend nuk ke,
tash e njo hijen dhe driten
e di mire se i cili je.

2Her Ref:Une kam lind nga dashuria
dhe si ajri jam pa faj,
vete i rris ndjenjat e mija,
si zambak te bardhe ne Maj.

Të gënjen syri nën vetull
un e jotja ma nuk jam,
se dy kunguj nën nje sjetull
dashuria nuk i mban.

O njeri qe vrave shpirtin
midis nesh ti vend nuk ke,
tash e njo hijen dhe driten
e di mire se i cili je.

Tash e njo hijen dhe driten
e di mire se i cili je.


Ky tekst u dërgua nga AndaArtiola Toska
Publikimi: 01/12/2001
Muzika: Luan Zhegu
Teksti: Gjokë Beci
Orkestrimi: Miron Kotani


Artiola Toska - Unë E Jotja Më Nuk Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unë E Jotja Më Nuk Jam".
3. Video është e këngës "Unë E Jotja Më Nuk Jam", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0