Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - N'mes Tironës (Feat. Sinan Hoxha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sinan Hoxha
I ra goja nonës, amon dit' per dit',
Per me t'pa ty dhonderr cuno, mezi e kom prit.

Artiola Toska
Ooo dhe pse larg tirone, lind e rrit un' jom,
Me bo dasem n'mes tirones onderr un' e kom,
Amon onderr un e kom.

Sinan Hoxha {refreni}
Nga Amerika n'Australi, nusen do ta mor nShqipni,
do vi un nga ana anes, me bo dasem n'mes Tirones.

Artiola Toska {refreni}
Nga Italia ne Shqipni,do vij un per at' dashni,
Zemren mal me ja bo nones, me bo dasem n'mes tirones.

Sinan Hoxha
Merre nusen cuno, zemra si ta don',
Po mos t'kena llafe cuno dasem du nTiron.

Artiola Toska
Ooo vetes i premtova, fjalen do ta maj,
Se do dal nga dera babes me fuston te bardh,
Amon me fuston te bardh.

Sinan Hoxha {refreni}
Nga Amerika n'Australi, nusen do ta mor nShqipni,
do vi un nga ana anes, me bo dasem n'mes Tirones.

Artiola Toska {refreni}
Nga Italia ne Shqipni,do vij un per at' dashni,
Zemren mal me ja bo nones, me bo dasem n'mes tirones.

Sinan Hoxha {refreni}
Nga Amerika n'Australi, nusen do ta mor nShqipni,
do vi un nga ana anes, me bo dasem n'mes Tirones.

Artiola Toska {refreni}
Nga Italia ne Shqipni,do vij un per at' dashni,
Zemren mal me ja bo nones, me bo dasem n'mes tirones.


Ky tekst u dërgua nga Tironsi.



Artiola Toska
Featuring: Sinan Hoxha
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/06/2023
Muzika: Artiola Toska & Edi Balili
Teksti: Artiola Toska
Orkestrimi: Edi Balili
Audio: Muza Production Academy


Artiola Toska - N'mes Tironës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'mes Tironës".
3. Video është e këngës "N'mes Tironës", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0