TEKSTESHQIP

Artushi
Vetem Ty Te Dua
Lyrics

Ti e more gjysmen time
Pa e kuptuar po te ndjeja shum
E bere tenden zemren time
Pa e ditur se sa frik kam un
Sme tremb jo dashuria
Me tremb vetmia e saj
Por ti je qetesia qe un kam

Ti ke lind per mua
Zemer le ta din
Vetem ty te dua
Le te ket me mir

Nuk mundem un te dua tjeter
Afer meje te lutem qendro
Larg syve larg zemres
Kam te drejt shpirt me beso
Se lotet si kam teper
Me bej te lumtur dhe neser
Me ty e dua jeten ta jetoj

Ti ke lind per mua
Zemer le ta din
Vetem ty te dua
Le te ket me mir
INFO
Është për tu duartrokitur fakti që krijimi muzikor u paraqit tek shikuesit në sferën vizuale edhe me klip muzikor, video produksioni i të cilit u përgatit nën drejtimin e Pro Video. Videoklipi u publikua me datë 1 Gusht 2015. Për këngën ka punuar kompozitori Ervin Gonxhi, ndërsa tekstin e mori përsipër Endrit Mumajesi.