A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Asgje Sikur Dielli - Ma Leht Pa Dhimbje


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/11/2009

2009-11-20T13:22:19

Këngë e albumit:

"Disident"
A thu eshte ma leht pa dhimbje
A thu ma bukur pa lote
A thu ti ke me u kthye dhe prap me qene na te dy
A thu me eshte fati i tille thuej gjithmone me vujtje
A thu´e ti do t´me kthehesh dhe prap me qene na te dy

Ndoshta t´atille e kam fatin
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Edhe kjo ngjan ne kete jete
Cdo gje kalon ne jete
At´her dhe dielli kur te lind
Mbas diellit prap shi do te kete
keshtu eshte ne te vertete

Ndoshta t´atille e kam fatin
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Edhe kjo ngjan ne kete jete

Cdo gje kalon ne jete
At´her dhe dielli kur te linde
Mbas diellit prap shi do te kete
Keshtu eshte ne te vertete

Ndoshta me eshte fati i tille
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurre s´ke me u kthye...


Ky tekst u dërgua nga  gresaAkordet

Intro :

e|------------------------------------------------------------|
B|-0---1--0---1-0--0---1---------0---1--0---1-0--0---1--------|
G|---2------2--------2------1------2------2--------2----------|
D|------------------------4----------------------------4-2----|
A|------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------|


Am B7
A thu eshte ma leht pa dhimbje
Em
A thu ma bukur pa lote
Am B7 Em
A thu ti ke me u kthye dhe prap me qene na te dy
Am B7 Em
A thu eshte fati i tille thuej gjithmone me vujtje
Am B7 Em
A thu´e ti do t´me kthehesh dhe prap me qene na te dy


Intro
Am B7
Ndoshta t´atille e kam fatin
Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
Am B7
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Em
Edhe kjo ngjan ne kete jete


Am B7
Cdo gje kalon ne jete
Em C
At´her dhe dielli kur te lind
Am B7
Mbas diellit prap shi do te kete
E
keshtu eshte ne te vertete


Am B7
Ndoshta t´atille e kam fatin
Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
Am B7
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Em
Edhe kjo ngjan ne kete jete


Am B7
Cdo gje kalon ne jete
Em C
At´her dhe dielli kur te lind
Am B7
Mbas diellit prap shi do te kete
E
keshtu eshte ne te vertete


Intro

Am B7
Ndoshta me asht fati i tille
Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
Am B7
Ndoshta ti kurre s'ke me u kthye


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019