Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asim Gashi - Udhët E Mija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Unplugged 2"

Komente

Asnjë Koment

01/04/2018

2018-04-01T17:14:42+00:00Ngado qe te shkoj
Eci dite e nate
Me pyesin zogjt e malit
Nuk me lene rehat
Me pyesin ata m pyesin
Sikur nuk e dine
ku shkojne kosovaret pse ne Kosove nuk rrine
Me pyesin ata m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne kosovaret pse ne Kosove nuk rrine

Detit do te shkoj
Dita me behet nate
Me pyesin valet e detit
Nuk me lene rehat
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne ulqinaket pse ne Ulqin Nuk rrine
Me pyesin ato m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne ulqinaket pse ne Ulqin Nuk rrine

Sharrit do te ngjitem
Eci dite e nate
Me pyesin zogjt e malit
Nuk me lene rehat
Me pyesin ata m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne tetovaret pse ne Tetove nuk rrine
Me pyesin ata m pyesin
Sikur nuk e dine
Ku shkojne preshevaret pse ne Presheve nuk rrine

Ref.

Ngado qe te shkoj
Njeri pa fat
Endrrat per atdheun
Nuk me lene rehat
Me zgjojne ato me zgjojne
Dhe sikur e din
Zemra ime me thot
Te kthehem ne Prishtine
Te kthehem ne Prishtine
Te kthehem ne Prishtine


Ky tekst u dërgua nga Deniz Elezov
Më Shumë Këngë Nga Asim Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet