Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asim Gashi - Mora Fjalë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  12

Mora fjale
Mora fjale e mora vargun mora qarkun
Me i thurr kang
Me i thurr kang bash legjendarit
Ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit
Ti kendoj
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet

Qou Adem
Qou pot thojn o zogjt e malit dhe bilibilat
Qou Adem
Po thon lulet trendafilat
Qou Adem
Po thon kanget thojn dhe trimat
Qou Adem
Qou shpeejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nan lokja
Qou se mjaft ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova ty Adem

Mora fjaale
Mora fjale e mora vargun mora qarkun
Me i thurr kang
Me i thurr kang bash legjendarit
Ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit
Ti kendoj
E ti theem
E ti them se gjaku i tij esht vet liria qe ka ardh
Ne Kosov e brigje t'Drinit
Kjo liri
Ja flladiti ballin trimit
Ja flladit


Ky tekst u dërgua nga  bblertaahmetiCover: Qazim Beka - Çou Adem
Asim Gashi
Publikimi: 27/11/2018
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Naim Gjoshi
Orkestrimi: Shpeta Sound


Asim Gashi - Mora Fjalë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Fjalë".
3. Video është e këngës "Mora Fjalë", por nuk këndohet nga Asim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Asim Gashi:


Komente 0