TEKSTESHQIP

Astrit Mulaj
Mos Moter
Lyrics

A moi moter qa po ban
I merzite babe e nane
Mos i fal ti dashuri
Ai ka gru e fmi
Mos moi moter je e re
Pash ni zot une pot bai
O krejt per ty i kisha ba
keq nuk du met pa

Ref:Drit me sy kurr ske me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr ski me gjet
e me lot me qu ket jet
oo mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
maa pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

i pabesi bes nuk zene
ke me vujt o motra jem
mbyllur ki me nejt ne shpi
ai ka shpirt te zi
mos moi moter je e re
pash ni zot pot bai be
krejt per ty i kisha ba
keq nuk du met pa

Ref:Drit me sy kurr ske me pa
baben prej fmive mej nda
lumturi kurr ski me gjet
e me lot me qu ket jet
oo mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
maa pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

Shyretja:vlla vlla vllau jem
me kto fjal zemren ma then
vlla vlla vllau jem
me kto fjal zemren ma then

Ref:Drit me sy kurr ske me pa
baben prej fmive mej nda
lumturi kurr ski me gjet
e me lot me qu ket jet
oo mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
maa pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

DËRGOI:
INFO
Për melodinë dhe për tekstin është përkujdesur Ilir Berani.