TEKSTESHQIP

Astrit Mulaj
Maturant
Lyrics
(Feat. Kole Oroshi)

Si Ne perfunduam, ne ditar ska fletë
as per notë, as per mungesë.
Bashkë i kem kaluar ditet me te bukura n`jetë
sju harroj deri sa te vdes.
N`klasen ton te vjeter
veq kujtimet mbesin,
per shoqnin qe kemi pas,
njerin tjetrin e kujtojn deri sa te
vdesim,
lum ne kend e patem n`klasë.

A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
njeri tjetrit urojm fat
n`kater anë te botes mund te na shprendajn
po ne zemer njerin tjetrin
gjithmon do ta mbajmë.

A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
luajm gjith naten e gjatë,
maturantë të tjerë
pas nesh mund te ketë
por ma t`mir si na kurr ska
me pas ne ket qytet.

Kjo mbremje magjike zbulon fshehtesi
qe ne zemer e kam pas
gjith kto vite ty te pata simpati
je shoqja me e bukra nklas
sonte ama doren dhe vallëzo me mua
le te jetë kjo kenga jonë
Nese edhe ti pranon thuaj te dua
dashuria le t`fillon!

2x
A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
njeri tjetrit urojm fat
n`kater anë te botes mund te na shprendajn
po ne zemer njerin tjetrin
gjithmon do ta mbajmë.

A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
luajm gjith naten e gjatë,
maturantë të tjerë
pas nesh mund te ketë
por ma t`mir si na kurr ska
me pas ne ket qytet.
INFO
Ky materiali muzikor prezantohet para shikuesve me vlera artistike me një klip muzikor, i cili u publikua më 6 Maj 2012.