TEKSTESHQIP

Astrit Mulaj
Rrush O Rrush
Lyrics

Djelli per mu
mos te del
Nese dita bashk sna qel
O rrush o rrush

Hana per mu mos ndriqon
Nese nata bashk sna gjan
O rrush o rrush

Veq e jemja je
Kallxoju te tanve
E jemja prej majes flokve
Deri ne fund te kamve

Veq e jemja je
O rrush o rrush
Per veq dores teme zemer
ska met prek kerkush

Un ma mir o me dek
Nese ty nuk muj me prek
O rrush o rrush

Un ma mir me u myt
Nese nuk ti puthi syt
O rrush o rrush

Veq e jemja je
Kallxoju te tanve
E jemja prej majes flokve
Deri ne fund te kamve

Veq e jemja je
E jemja fun e kry
Kurr nga zemra ske me dal
Se tkam mshel me dry

Veq e jemja je
O rrush o rrush
Per veq dores teme zemer
Ska met prek kerkush

Veq e jemja je
E jemja fun e kry
Kurr nga zemra ske me dal
Se tkam mshel me dry

DËRGOI:
INFO
Për melodinë dhe për fjalët e këngës u përkujdes Ilir Berani, teksa këngën e orkestroi Miti Geci.