TEKSTESHQIP

Augustin Uka & Bajrush Doda
Cka Ka Hasmi
Lyrics

Çka ka hasmi qe u prish n'koke
Zoti ne qiell sot une jam ne toke

Ka pru tansa dhe ushtri
Don me bo Kosoven o hi e

Une kam kryq ne ball t'oxhakut
Tahir Meha po i thote plakut

Çfare po thu ti o plak
Na ka shkel shkau n'konak e

Ai po vjen me kange po knon
Do t'ja shtroj sofren n'barot e

Erdhi n'konak o mysafir e
Plumbin n'ball mikpritjen mire

Hajt Tahir le t'ushtoje fusha
Se s'ka vdek Shaban Polluzha

Hajt Tahir le t'ushtoje Sharri
Se s'ka vdek Xhem Gostivari

Hajt Tahir le t'ushtoje trija
Se s'ka vdek Ahmet Delija

??? Ahmeti s'ke vdek as ty
O po s'ju harron o
O nana Shqiptari o hej