TEKSTESHQIP

Aurel Thellimi
Dashuri
Lyrics

Troket nje dite ne zemer ti dashuri
E nuk njeh moshe kjo ndjenje pa faj
E vjedh ti puthjen me nje trendafil
Pa mend ti ngelesh e pa fjale!

Kur dashuron me shpirt lendon veten ti
E nate e dite e djeg si zjarr
E ska si ndjenja qe provon o njeri
Eshte nje unaze kujtimi i saj!

Per jeten sot une nje dolli do ta mbaj
Do pi me fund dhe une do qaj
E vjen nje dite qe lulet toka i than
As dashuria dot si mban!
INFO
Siç është bërë tashmë traditë, ky projekt lansohet para audiencës i ilustruar me një klip muzikor, i cili u publikua më 6 Qershor 2022. Komponues i muzikës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë vetë artisti, teksa autor i orkestrimit është Mario Bregu.