Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Aurela Gaçe - S'mundem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

14/04/2017

2017-04-14T17:08:28+00:00

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Adrian Hila

Video Produksioni:

Alexander Video
Jemi larg me vite, me kilometra
Por fluturat më ngaterrohen prapë për ty.
Sot të pashë, si e hutuar mbeta
Zjarri ende ndezur ish aty

Koha na i mori vitet
Bashkë me to rininë
Jo s'mundi të na merrte dashurinë

REF.:
S'mundem të të shoh në sy
S'mundem unë te flas me ty
Vendin tënd se zë njeri
Ah, sa te dua ky shpirt e di

Mirupafshim bashkë ne jetën tjetër
Se frymën peng këtu po na e mbajnë
Do tè t'pres krahëhapur e s'do largohem
Atje nuk do munden të na ndajnë

Koha na i mori vitet
Bashkë me to rininë
Jo s'mundi të na merrte dashurinë

REF.:
S'mundem të të shoh në sy
S'mundem unë te flas me ty
Vendin tënd se zë njeri
Ah, sa te dua ky shpirt e di

REF.:
S'mundem të të shoh në sy
S'mundem unë te flas me ty
Vendin tënd se zë njeri
Ah, sa te dua ky shpirt e di


Ky tekst u dërgua nga Sona
Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet