TEKSTESHQIP

Aurela Gaçe
S'mundem
Lyrics

Jemi larg me vite, me kilometra
Por fluturat më ngaterrohen prapë për ty.
Sot të pashë, si e hutuar mbeta
Zjarri ende ndezur ish aty

Koha na i mori vitet
Bashkë me to rininë
Jo s'mundi të na merrte dashurinë

REF.:
S'mundem të të shoh në sy
S'mundem unë te flas me ty
Vendin tënd se zë njeri
Ah, sa te dua ky shpirt e di

Mirupafshim bashkë ne jetën tjetër
Se frymën peng këtu po na e mbajnë
Do tè t'pres krahëhapur e s'do largohem
Atje nuk do munden të na ndajnë

Koha na i mori vitet
Bashkë me to rininë
Jo s'mundi të na merrte dashurinë

REF.:
S'mundem të të shoh në sy
S'mundem unë te flas me ty
Vendin tënd se zë njeri
Ah, sa te dua ky shpirt e di

REF.:
S'mundem të të shoh në sy
S'mundem unë te flas me ty
Vendin tënd se zë njeri
Ah, sa te dua ky shpirt e di

DËRGOI:
INFO
Për kënaqësinë e të gjithëve, projekti është lansuar para audiencës i punuar mjaft mirë edhe me klip muzikor, të cilin e përgatiti Alexander Video. Videoklipi u publikua më 14 Prill 2017. Autor i muzikës, autor i tekstit dhe arranzhues i muzikës rezulton të jetë Adrian Hila.