A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Avni Mula

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 91
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Avni Mula is a very famous singer and songwriter of Easy Listening & Citizens' Traditional music. Artisti i Popullit Avni Mula, këngëtar dhe kompozitor i suksesshëm, autor i mjaft këngëve fituese në aktivitete muzikore kombëtare. Avni Mula lindi në Gjakovë në vitin 1928. Studimet e larta muzikore i kreu në Konservatorin “Çajkovski” të Moskës (1952-1957), ku u diplomua si këngëtar lirik. Karrierën artistike e nisi menjëherë mbas kthimit nga Moska si solist në Teatrin e Operës dhe Baletit, duke realizuar role kryesore të repertorit operistik të...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Inva Mula

(His daughter)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Turjan Hyska

Kastro Zizo

Frederik Ndoci

Big Basta

Redon Makashi

Pirro Çako

Ardit Gjebrea

Bujar Qamili

Stine

Aleksandër Gjoka


Tags: Avni Mula

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019