Më mbaj mend (për 1 muaj)

Avni Mula - Këngë Për Gjakovën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8

Lulzoi fusha, lulzoi mali
Bukuri ka ra n’sevda.
Moj Gjakovë, sa m’ka marrë malli!
Nji këtë kangë du’ me t’a knu-e.
Shpresat ka mote
Kanë marrë arratinë.
Sa ditë kanë mbetur
Të hapura? - Nuk di.
Malli për ty
Më vranë në shpirt.
Kangët e ambla
Plot melodi.
Ref.:
Vitet kalojnë
Dhe s’kthehen ma
Buz’qeshja m’lindë
Me mall plot.
Ka hapur zemrat
Dhe fole një shprese
Larg nga Çabrati
Gjakovën përshëndet.
Tani unë erdha
Se malli m’kish marrë.
Dy fjalë me juve
Unë do t’kuvendoj.
Nëpër rrugë, nëpër kalldrema
Këngët e zemrës kurr mos t’harroj.Nuk kemi video për këtë këngë.


Avni Mula
Publikimi: 25/03/2013


Avni Mula - Këngë Për Gjakovën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Gjakovën".
3. Video është e këngës "Këngë Për Gjakovën", por nuk këndohet nga Avni Mula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Avni Mula:


Komente 0