Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

B2N & Mergim Mjeku - Vajzat E Fshatit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

31/07/2019

2019-07-31T16:30:02+00:00

Më Shumë Nga

Mergim Mjeku

Muzika & Teksti:

B2N
B2N:
Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat

T'urta, t'buta, t'ëmbla si fruta
Ta marrin zemrën për dy minuta
Ti rruajn traditat, japin respektin
Kërkojn dashnin, nuk ndejkin lekin

Ama dorën moj malësore
Unë ty kurrë s'ka me t'lën
T'jap unazën dhe kurorën
Veç ti zemrën me ma dhën

Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat
2x

Mergim Mjeku:
E kam begënis oj nën
Qikën e kojshisë
2x
Jo nën o jo
Se e kena fis
Jo moj nën o jo
Se e kena fis

Ti për mua je perfekte
Ajo që kam imagjinu
Po dashuria pa komplekse
Se unë di ty me vlerësu

Ama dorën ta jap besën
Kam me dasht ty seriozisht
Nëse krejt ty ta kthejn shpinën
më ke mua përjetshisht

B2N:
Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat
2x

Mergim Mjeku:
E kam begënis oj nën
Qikën e kojshisë
2x
Jo nën o jo
Se e kena fis
Jo moj nën o jo
Se e kena fis


Ky tekst u dërgua nga  Albafi2312

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga B2N:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet