Më mbaj mend (për 1 muaj)


B52 - Para Se Des

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Para Se Des".
3. Video është e këngës "Para Se Des", por nuk këndohet nga B52.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

B52 - Para Se Des  (Feat. Brezi Ri)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Brezi Ri

14/05/2012

2012-05-14T19:08:26+00:00Big Tim Beat's (yeeaaa)
DogMatic production's (oooouuu)

Ref.: B-52
Nuk e di se ka po shkojm
jeten ton pe jetojm
koha po kalon
jeta gjithmon vazhdon
edhe pa ty edhe pa mu
nuk ndryshon asgje
e para se te shkoj
dua t'ju them se ju du
ju dua ju dua ju duaa (Yeaah gjith familin)
ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)

verse 1 B-52.:
sjau harroj kshillat
sjau harroj t'mirat
sjau harroj t'kqija
sjau harroj pizdarinat

bonma ni hallall se heket deri sa u rita
se sot po zgjanohet familja me mbesa e nipa
edhe per njerzt t'hekun dikur po dilke drita
po jeta si mson qka un di as pasunika
njeri pa shkel nlloq nuk e din qka osht zorr
me majt kulm permi kry e le mo me aps obor
sakrifica sidomos vllaznit e motra ner karik ngishta
e i jap un vlla karakter
me veprat e tij un mburrna sot si gjdo her
pervoj mas pervoje kufi mas kufini
mos t'ishit kon ju sot s'isha gezim hajdini
e para se te shkoj e para se te shkoni
duhni me dit qe ju dua se edhe une e di qe ju mdoni

Ref.: B-52
Nuk e di se ka po shkojm
jeten ton pe jetojm
koha po kalon
jeta gjithmon vazhdon
edhe pa ty edhe pa mu
nuk ndryshon asgje
e para se te shkoj
dua t'ju them se ju du
ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)
ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)

verse 2 Invador.:
para se te shkoj dua t'ju kallxoj
se emrin tuaj une prap kujtoj
une prap msoj sat jom gjall gjallnoj
me zemer gjithmon juve ju shtrengoj
e kur nuk e lshoj se kurr sum keni lshu
keni bo qaq per mu sa smuna mi pagu
e nkoht ma t'vshtirat u gjindet per mu
paret mi pagu nga burrgu mem lshu
po qashtu ish jeta
plot probleme gjeta
veprova me kry temin e juve sju veta
vertetova si qysh mos majke jeta
koha po kalon e une qetu meta
sa her qe mkeni afru
un ju kom largu
ma boni hallall se ndjenja sdi me kallxu
gjdo fjal nket rim nga zemra e kom shkru
para se te shkoj du miju tregu qe ju du

Ref.: B-52
Nuk e di se ka po shkojm
jeten ton pe jetojm
koha po kalon
jeta gjithmon vazhdon
edhe pa ty edhe pa mu
nuk ndryshon asgje
e para se te shkoj
dua t'ju them se ju du
ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)
ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)

verse 3 Text.:
me bo me shku sot t'lutna larg mos kqyrni
boni ni probleme kceni hani pini
se e nesermja kur sdihet se qka na bjen
kom jetu si mbret a tash koha mu pom vjen
me shku me fluturu ndimenzion tjeter
ushtari i ksaj bote presidenti asaj tjeter
se me mu si pa mu bota nuk ndryshon
po para se te shkoj dua diqka me ju thon se:

ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)
ju dua ju dua ju duaa (gjith familin)


Ky tekst u dërgua nga  Alb0h0lic
Më Shumë Këngë Nga B52:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet