Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Une Te Du (Feat. Mr.Valos)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kushè te tha Zemer?
Qe nuk jam per ty
Kushè te mashtroj per seri ?
Kush ti qerroj ata sy ?
Po me dhem Zemra
Kur unè per ty flasè
Spo di qka te bej
Veq veten unè ta vrasè
Ike dhe me le
As Lamtumire nuk me the
Me kujtohet kur ishim bashk
Por tashè ste kamè me
E lusè Zotin qe te me kthehesh
Edhe njeher ti perseri
Asgje sdu ne Jetè
Veq te te kam afer ty
Ne zemren time
Gjithmonè do te jetè nje Femer
Ajo qe do te Mbetet
Je ti bre Zemer
Me kujtohen Qastet
Kurè bashkè te lumtur ishim
Me kujtohet gjdo gje
Qe ne te dy e kishim
Te endrroj gjdo Ditè
Dhe te endrroj gjdo Natè
Pse ste kamè afer
Pse nuk je i imi Fatè
Do te dua gjithmonè edhe
Pse ti sme donè
Pabesimi e shkaterroj
ter Dashurinè tonè

Refraini:

Smundè te besoj qe je largu
Une vetem ty Te du
Shpresa vetme tash ka shku
Smundem pat y me jetu.

Smundè te besoj qe je largu
Une vetem ty Te du
Shpresa vetme tash ka shku
Smundem pat y me jetu.

Ej Jou ky sen vlenè per ty zemer
Se spo muj unè me kqyr
Asnje tjeter Femer
Po pse gjithmonè me Tradhtime
Ti sdite, ti ishe drejt
Qe u dashurova gabim, vonè
E paskam vrejtè
Deshta te du, kjo esht e verteva
Me genjeshtra tua
Veq vujtje zateta
Eh qekjo esht Jeta
Me vujt per Dashni
E sen nukè du tjeter
Veq ti shijoj ata Sy
Buzet me ti prekè
E te ndjej Permbrenda
Ishe e vetmja per mua
Po thom me gjith menda
Ishe ti ajo qe me the
Te dua per gjithmonè
E nese vendos ti tash mu kthy
Me fal por esht teper voné
Se unè durova durova e mjaft vujta
Rezistova deri sa Vuajtjen e mujta
Tash u be Nje
E sen smuj me mohu
Nuk muj me e vertetu se prap te du

Refraini :

Smundè te besoj qe je largu
Une vetem ty Te du
Shpresa vetme tash ka shku
Smundem pat y me jetu.

Smundè te besoj qe je largu
Une vetem ty Te du
Shpresa vetme tash ka shku
Smundem pat y me jetu.


Ky tekst u dërgua nga  MeritaBaba Trodon
Featuring: Mr. Valos
Publikimi: 01/07/2007


Baba Trodon - Une Te Du
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Te Du".
3. Video është e këngës "Une Te Du", por nuk këndohet nga Baba Trodon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Trodon:


Komente 0