Më mbaj mend (për 1 muaj)


Baboo Darabuka & Dj Benity - Lele

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lele".
3. Video është e këngës "Lele", por nuk këndohet nga Baboo Darabuka & Dj Benity.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Baboo Darabuka & Dj Benity - Lele  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Orkestrimi:

Faton Dolaku

Muzika & Orkestrimi:

Milot Binaku

Pjesëmarrëse në

Çelësi Muzikor 6

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Dj Benity

30/05/2012

2012-05-29T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lele" kënduar nga Baboo Darabuka & Dj Benity.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Baboo Darabuka & Dj Benity i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bes Kallaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

[REF. AURORA:]
Haiii...
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh

[BESI:]
O lele lele lele koka
Po ma sill verdall e po na sillet bota
Lela rica rica i ka ngja mamit
rica rica Lela si flokt e Sabianit
Wow wow wow Aurora
Lela rica rica me floke si Rita Ora
Lele, zemren si Bebe e trupin si Dua
Lash lesht e mia mas flokve te tua

[2x:]
Lele, luje belin
ta paguaj me kele
Lele, dite e nate
mas teje kam ngel-e
Lele, nga e hona
deri dite e diele
Lele, lele, lele

[REF. AURORA:]
Haii...
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh

[BESI:]
Haii, nona ime
Haii, ça na gjeti
Haii, jeta ime
Haii, iku xhepi

Lele, si karamele Zana
S'e du vetem une
Po e do gjith Tirana
Lele, lele
me floke ngjyre ari
E lagi me shampanj
Me shume se Getoari

[2x:]
Lele, luje belin
ta paguaj me kele
Lele dite e nate
mas teje kam ngel-e
Lele nga e hona
deri dite e diele
Lele, lele, lele

[REF. AURORA:]
Haii...
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh

[BESI:]
- Me rob shpije Sabiani!

[SABIANI:]
- Ça pastaj?Më Shumë Këngë Nga Baboo Darabuka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet