A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Bajrush Doda & Augustin Ukaj - Boll E Mir Kablush Kuqe


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/02/2011

2011-02-23T17:16:01

See Also

Augustin Ukaj

Song from the album:

"Kush Po Qane"


Boll e mire mori kabloshkuqe
kallxo diten o kur do t'shkojsh nuse.
Kallxo diten kur ki me shkue
ni par meste o lemi mue.
Ni pare meste o t'i kom lan
kur t'i marrsh djale mej shti ne kam
te bjen n'men o kush ti ka dhane.
T'bjen ne men o kush ti ka dhane,o veni ven s'ka me tu nxane.
Mos tu nxafte o veni-ven,rrok manxerren e qit ne sheje,
rrok manxerren e qit ne shej e
ishalla t'hiqet maraku jem.
Po maraku o mos tu hjekte,nxirr alltine more qit perpjete.
Po maraku o mos tu hjekte
msyja mi nate o hajde me fjete
msyja ni nate o per musafire,
n'der t'oborrit o nisja thirr e.
N'der t'oborrit o nisja thirre
Po m'thot vjehrra dil e kqyre
N'der t'oborrit o i lshoj syte,
kthehna mrapa o tuj bertite:
Mori nane koke korite,
na ka ardhe ma i miri mike
na ka ardhe ma i miri mike,
na e kem adet oj nane,hajde i marrum ngryk e.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019