A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Bajrush Doda & Augustin Ukaj - Kundrat E Zeza


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/08/2016

2016-08-23T14:08:32

Më Shumë Nga

Augustin Ukaj

Këngë e albumit:

"Kush Po Qane"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kundrat E Zeza" kënduar nga Bajrush Doda & Augustin Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bajrush Doda & Augustin Ukaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agim Elmazi & Elmi Agushi - Kundrat E Zeza

O kundrat e zeza, qorapat me vegza
themra t'jeshilta, putina t'sarita
Kur me erdh jarani e mora e shtina n'ode
E harroj alltin, e mora e shtina n'shok
Dola n'oborr e po e kaj me lot
kajta e mjera, e lava me lot
Kur do vij Bajrami, me nejt sikur sot

Kaperceva gardhin e dola matan
maromi qorapat se po shkoj nizan
nuk e di a vij, nuk e di a s'vij
O lumi jaran ti qashtu mos fol
o ti lutju babes, ni bedel ta qoj
Bedeli pa pare s'po del as n'sokak
o do t'ja jep dada tre rena dukat

Dida, Cela e Kovaci - Kundrat E Zeza

o kunrat e zeza haj haj çorapat me vegza themrat jeshilta putina t' sarita kur me erdh jarani e mora shtiva ne sob e harroj alltin e mora shtiva ne shok dola n'oborr e po e qaj me lot kajta e mjera e lava me lot kur do vi bajrami o oo me nejt sikur sote
kaperceva gardhin haj haj e dola mbatan maromi çorapat se po shkoj nizam nuk e di a vij e nuk e di a s'vij o lumi jarano ti çashtu mos fol o ti lutju babes nji bedel ta xhoj bedeli pa pare haj haj nuk del as ne sokak ani t'ja jap dada ooo tri rena dukate

Demir Krasniqi - Kundrat E Zeza

O kundrat e zeza, qorapat me vegza
themra t'jeshilta, putina t'sarita
Kur me erdh jarani e mora e shtina n'ode
E harroj alltin, e mora e shtina n'shok
Dola n'oborr e po e kaj me lot
kajta e mjera, e lava me lot
Kur do vij Bajrami, me nejt sikur sot

Kaperceva gardhin e dola matan
maromi qorapat se po shkoj nizan
nuk e di a vij, nuk e di a s'vij
O lumi jaran ti qashtu mos fol
o ti lutju babes, ni bedel ta qoj
Bedeli pa pare s'po del as n'sokak
o do t'ja jep dada tre rena dukat
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018