Më mbaj mend (për 1 muaj)

Barbana - Me Mua Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Mua" kënduar nga Barbana.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tracks Band - Me Mua

Strofa e Pare
Nuk e besoj qe ti larg meje je
Sonte shpresova se do te gjej
Me kete ritem ty te njoha
Plot buzeqeshje te dhurova
Mos me ler te pres akoma ohh ohh...

Refreni
Ti me ben te ndjehem plot deshir
Ste harroj dhe pse ste shoh
Dua te qendrosh me mua
Shpirtin tim vec ti e ngroh

Vetem ty po te kerkoj vetem ty po te mendoj, S'do t'humbas per asnje arsye
E ne zemer te gozhdoj.

Strofa e dyte
Nuk eshte e lehte per ty
Nuk eshte e lehte per mua,
Per ne te dy vendosin hapat e tua,
Me kete ritem ty te njoha
Plot buzeqeshje te dhurova
Mos me ler te pres akoma ohh ohh...

Refreni
Ti me ben te ndjehem plot deshir
Ste harroj dhe pse ste shoh
Dua te qendrosh me mua
Shpirtin tim vec ti e ngroh

Vetem ty po te kerkoj vetem ty po te mendoj, S'do t'humbas per asnje arsye
E ne zemer te gozhdoj.

Brixh
Sonte ska fjal sonte je ti
Dhe kjo melodi
Te pres te vish
Eja ti pran, eja ti

Refreni
Ti me ben te ndjehem plot deshir
Ste harroj dhe pse ste shoh
Dua te qendrosh me mua
Shpirtin tim vec ti e ngroh

Vetem ty po te kerkoj vetem ty po te mendoj, S'do t'humbas per asnje arsye
E ne zemer te gozhdoj

Inorga - Me Mua

S1

E shikoj qiellin mbi dardani
Ne mur e varur nje fotografi
Ne te jem te lumtur
Une edhe ti

Njerez qe nguten ne rrugen tone
Kenge e vjeter ne Radio
Uji i kafes
Moti osht ka vlon

R:

A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
Kur fjollat nga qielli bien

A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
Kur dimri i bardhe
Mbrrin ne Prishtine

nanana na na na nanana na na na
nanana na na na nanana na na na
na na na naaaaaa

solo

Eshte nje dite
si kjo tani
kur asgje nuk ka rendesi
je i lumtur
dhe i qete ne shpirte

Edhe nje dite po fillon
Prap gitarja me shoqeron
Krejt jan ketu
Diqka me mundone

R:

A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
Kur fjollat nga qielli bien

A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
A do te jesh me mua
Kur dimri i bardhe
Mbrrin ne Prishtine

nanana na na na nanana na na na
nanana na na na nanana na na na
na na na naaaaaa

Soni Malaj - Me Mua

Ti për mu mirë e di
Unë për ty mbetem nji
Je i mirë ti veç me sy
Vishesh mirë krejt e dinë
Ke sukses e je shumë IN
Cash e ke ti dashurinë

REF:
Me mu, me mua
Ti flet me sytë e tua
Për mu, për mua
Ti tani je i huaj
Me mu, me mua
Je lidhur fort’më thua
Për mu, për mua
Nuk je më ai që dua

Come and seen, come everybody
You and I, we make the party
Come and seen, come everybody
E tonight, we make it naughty
hiteshqip,org

OK zemër kallxom, kon ti pe don
A po m’don mu, a po don Louis Vuitton
A po m’don mu a ato, cillin pe don
A po m’don mu a ato, dyve nuk bon
Po kejt un i kom, po kejt un i kom
Ti pe din që shumë hejtera jon
Mos ta nin se asnjoni tyne sun na bon dom
Vetë un s’kom me t’lon, asni sekondë

OK luja luja sonte ti luja
Jashtë kontrollit, buyaka-buya
Durt e mira jon durt e huja
Skivi double-S, prapë zonin lshoja
Ekipa shumë e madhe, thirr Dinosaursa
Tash i kom vnut Versace Medusa
Ti made in chinaa what a loosa
what a loosa what a lossa
REF:
Me mu, me mua
Ti flet me sytë e tua
Për mu, për mua
Ti tani je i huaj
Me mu, me mua
Je lidhur fort’më thua
Për mu, për mua
Nuk je më ai që dua

Come and seen, come everybody
You and I, we make the party
Come and seen, come everybody
E tonight, we make it naughty


Publikimi: 10/10/2019
Muzika: Endri Muçaj
Teksti: Endri Muçaj & BarbanaMë Shumë Këngë Nga Barbana:


Komente mbi këtë këngëBarbana - Me Mua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mua".
3. Video është e këngës "Me Mua", por nuk këndohet nga Barbana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.