Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - S'ma Njohe Zemrën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

S'e kam të lehtë të të kujtoj unë tani
Ato vite që kanë mbetur larg
Çdo gur i rrugës fjalët tona i di
Si munde vallë ti kesh harruar
Por zemra nuk të fal,thotë mos harro
Ishe ti që shkele dashurinë
Mos mendo se bashkë me ty jo,jo
Humba unë dhe lumturinë

Ti zemrën time nuk e njohe dot
Ajo kurrë nuk e pranon vetminë
Unë ndjenjës tënde s'mund ti bëhesha rob
Njeriu s'rron në jetë për një dashuri

REF. 2x:
Lumturia që të jetë e vërtetë
S'krijohet veç me ty dhe mua
Me mijëra zemra bashkë kërkon ajo
Dhe smundet t'jetoj kurrë nje dashuri
Që veç për vete ka lulezuar
Pa botën brenda saj nuk jeton dot

Ti zemrën time nuk e njohe dot,jo
Ajo kurre nuk e pranon vetmine
Unë ndjenjës tënde s'mund ti bëhesha rob
Njeriu s'rron në jetë për një dashuri

REF. 2x:
Lumturia që të jetë e vërtetë
S'krijohet veç me ty dhe mua
Me mijëra zemra bashkë kërkon ajo
Dhe smundet t'jetoj kurrë nje dashuri
Që veç për vete ka lulezuar
Pa botën brenda saj nuk jeton dot

Jo,jo nuk jeton dot
Jo,jo nuk jeton dot


Ky tekst u dërgua nga Liba   iviboy2001

Bashkim Alibali - S'ma Njohe Zemrën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'ma Njohe Zemrën".
3. Video është e këngës "S'ma Njohe Zemrën", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0