Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Bashkim Alibali - Dhurata
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhurata".
3. Video është e këngës "Dhurata", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Bashkim Alibali - Dhurata Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

David Tukiçi

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1985

Komente

Asnjë Koment

01/03/1985

1985-02-28T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dhurata" kënduar nga Bashkim Alibali.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN

Muzika: David Tukiçi

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alban Skënderaj & Miriam Cani - Dhurata

S'është e lehtë
të këndosh një këngë për ty
të këndosh për ata sy
që janë plotë gëzim dhe jetë
Më beso nuk është e lehtë

Kur ti fle mbi gjoksin tim
Kur më fal një përqafim
Kur më thua “të kam xhan”
Është një emocion që thjesht nuk ka përshkrim
Është përtej poezisë, është përtej zërit tim

Se ti je dhurata më e bukur në jetë
Je të gjitha përgjigjet, je suksesi i vërtetë
Se ti je shërimi i çdo plage në shpirt
Je esenca e jetës, je motivi cdo ditë
Se ti je ajo, një dashuri që nuk njeh as kohë dhe as kufij
Je më shumë se çdo fjalë, je më shumë se muzikë
Do të dua përjetë, shpirti im ti mos ki frikë

Se ta premtoj
që do jem gjithmonë me ty
dhe kur s’do jem me aty
Si një engjëll do të mbroj
sa herë që do kesh nevojë

Është kështu kur do dikë
e në këmbim nuk do asgjë
Si më thonin prindrit e mi
“Do kuptosh një ditë kur të jesh prind dhe ti”
Sa shumë ndjenja që mban brenda saj kjo fjali

Se ti je dhurata më e bukur në jetë
Je të gjitha përgjigjet, je suksesi i vërtetë
Se ti je shërimi i çdo plage në shpirt
Je esenca e jetës, je motivi cdo ditë
Se ti je ajo, një dashuri që nuk njeh as kohë dhe as kufij
Je më shumë se çdo fjalë, je më shumë se muzikë
Do të dua përjetë, shpirti im ti mos ki frikë

D.I.P. - Dhurata

VERSE 1:
Dhurata banon tek rruga e spitalit
Eshte nga ato vajza qe rremben zemren e cdo djali.
E njeh gjith Pogradeci dhe per te fillon debati.
Per rrobat e saj firmato te blera tek gabi.
Eshte bukuri e ralle por eshte shume mendje madhe.
Vishet teper seksi ta heq trurin fare.
Kalon neper rruge siper gjurit minifundin.
Sa nga e majta ne te djathte bythet i tunden.
Vdes se qeshuri ta degjosh kur flet si intelektuale.
Vetem 15 vjec dhe i duket vetja e madhe.
I duket vetja J.Lo, Britney Spears apo Christina.
Ngjan me shume me ato lodrat qe bien ne patatina.
Ne dashuri gjithmone ben zgjedhje koti.
I dashuri i saj i fundit ngjan me nje prift qe i lutej zotit.
Ajo degjon tallava vdes per kengen Cokollata.
Te hengert mortja si s'mesove te zgjedhesh moj DHURATA.

REFRENI: (2Here)
Kur kaloje tek Pelioni na i ngrije tensionin.
Gjithe fshataret te shikonin dhe me fjale te ngacmonin.
Eja tek ne Dhurata mos kij frike.
O c'na i dogje qarkun elektrik.

VERSE 2:
Dhurata shkon ne shkolle si cdo vajze tjeter.
Vetem per qejf pa mesimi eshte me te vjetren.
I pelqen shum muzika per kete s'ka fjale.
Rri gjithe diten ne PUB nga mengjesi deri ne darke.
Bashke me shoqet e lagjes ulen kuvendojne.
E fillojne e mbajne ne goje te gjithe njerezit qe kalojne.
Dhurates i pelqen qe djemte ta provokojne.
E sidomos kur DJ i PUB-it e ngacmon.
Fillon te perkedhelet e fillon te beje naze.
Besi moseeeee fillon e theret.
Me gjithese qejfi ja ka ajo ben sikur s'do
Sepse eshte femer qe kollaj veten se dorezon.
Nuk eshte tip romantik, perkundrazi sillet eger.
Prandaj deri sa ta fitosh me pare duhet te vdesesh.
Hiqet interesante sikur do sjelle fundin e botes.
o Dhurata e di cfare?
Ti do nje dru mbrapa kokes.

Refreni: (2 Here)
Outro.

Joni - Dhurata

Dhurata banon te rruga e spitalit
eshte nga ato vajza qe rremben zemren e cdo djali
e njeh gjithe pogradeci dhe per te fillon debati
per rrobat e saj firmato te blera te gabi
eshte bukuri e rralle por eshte shume mendje madhe
vishet teper sexy ta heq trurin fare
kalon neper rruge siper gjurit minifundin
sa nga e majta ne te djathte b…. i tund

vdes se qeshuri ta degjosh kur flet si intelektuale
vetem 15 vjec dhe i duket vetja e madhe
i duket vetja britney spears apo chirstina
ngjan me shume me ato lodrat qe bie ne patatina

ne dashuri gjithmone ben zgjedhje koti
i dashuri i saj i fundit ngjan me nje prift qe i lutej zotit
ajo degjon tallava vdes per kengen cokollata
te hengert mortja si smesove te zgjedhesh moj dhurata

kur kaloje te pelioni na ngrije tensionin
gjithe fshataret te shikonin dhe me fjale te ngacmonin
eja tek ne dhurata mos ki frike
o cna i dogje qarkun elektrik

kur kaloje te pelioni na ngrije tensionin
gjithe fshataret te shikonin dhe me fjale te ngacmonin
eja tek ne dhurata mos ki frike
o cna e dogje qarkun elektrik

dhurata shkon ne shkolle sic do vajze tjeter
vetem per qejf, pa mesimin eshte me te vjetern
i pelqen shume muzika per kete ska fjale
rri gjithe diten ne pub nga mengjesi deri ne darke

bashke me shoqet e lagjes
ulen kuvendojne e fillojne mbajne ne goje
te gjithe njerezit qe kalojne
dhurates i pelqen qe djemte ta provokojne
e sidomos kur dj i pub-it e ngacmon
fillon te beje naze, fillon te perkedhelet
besi mose, fillon e therret
megjithse qejfi ia ka
ajo ben sikur sdo
se eshte femer qe kollaj veten se dorezon
hey nuk eshte tip romantic
per kundrazi sillet eger
prandaj deri sa ta fitosh
me pare duhet te vdesesh
hiqet interesante sikur do sjelle fundin e bote
o dhurata e di cfare ?
ti do nje dru mbrapa kokes

kur kaloje te pelioni na ngrije tensionin
gjithe fshataret te shikonin dhe me fjale te ngacmonin
eja tek ne dhurata mos ki frike
o cna i dogje qarkun elektrik

kur kaloje te pelioni na ngrije tensionin
gjithe fshataret te shikonin dhe me fjale te ngacmoni
eja tek ne dhurata mos ki frike
o cna i dogje qarkun elektrik




Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë