TEKSTESHQIP

Bazzuka
Vetbesimo
Lyrics
(Feat. Agresioni & K-Lay)

Uhhhh...
Yeah
Njeri... Su met kerkujt me i besu ,diten e sodit...
Shoki ngush ta kthen shpinen,farefisi xhelozon!!
Ehh,fk mothefecker!!!

Dita e sodit u bo fshtyr,kqyr andej,kqyr knej
ruje veten kshyre jeten se po t'vleke masandi
S'ka shoqni qe ka dashni,secili me i zi,se me t'ja nis me shku ma nalt ,xhelozia fshehet ne sy!!!
Vetbesim kam ne zemer,dhe s'ka qe ma ndron mendjen,qkaq ja nisi e bitizi,se jom ni burr e s'jom ni femer!!!
Durt gati,e durt gati,jom i gatshem per bateja ,zona jem e kufizume per ata qe nuk kan leja
Jeta esht sikur nje liber me plot t'thume e plot faqe,prej fillimit deri ne mbarim,ne jet te sodit nuk ka pace!!!
Edhe duhesh me u pajtu me jetu qysh tu ka shkru,I madhi zot,te sheh prej qellit ai e din ku me t'liru
Qeqe rugen ma block-on,ka me mu kafacit me jet,i vetmi shok qe un e kam ai osht hija ime e zez...
S'ka deshtym pa dyshim,kjameti o ka vjen,kom me t'thu deri sa t'plakna se qekjo osht jeta jem havaer

Ref: Jeta nuk osht sikur ne mendojm,problemet vin e shkojn,shpesh problem ne zemer t'krijon,vetbesim kam ne zemer
kerkujna si besoj kerkujna nuk ja rasi krejt ne n'rot somes i coj (RRS) x2

"Jo maj ,jo! Hey Agresion hello"

Po e kapi librin,e po shkruj po imbushi disa fleta me ti kallxu historiat,me filime t'verteta
Jom i rond si guri,qe kerkush s'mundet me e livrit,ata qe s'ma din t'miren,un te keqen jua kum prit
U miten tum lut ,per mu ba un pak drit,jo qe tjeret qe s'kan majt,me jet mu kan kerdit...
Fmia qikon sendet,po apet un jam i ri,un t'lshoj ti edhe pse s'ki dashni
Tia lishoj kani flet,e fol qa ki ne zemer,kollaj me fol fals,veq me bo ni emer
Shqipe jom nder sy,Jam Agresiu nga mllefi,po shoh qe o ka nis tash ka nis i shkepi
Po i shkepi kejt rend du me u tramatisu,nese do ngom,nese do edi qe s'ke tru,shipe e kom pa,dhe prap po e thom
Me vetbesim pa dyshim i vetmi qaj jom!!!

Ref: Jeta nuk osht sikur ne mendojm,problemet vin e shkojn,shpesh problem ne zemer t'krijon,vetbesim kam ne zemer
kerkujna si besoj kerkujna nuk ja rasi krejt ne n'rot somes i coj (RRS) x2