TEKSTESHQIP

Besiana Veselaj
Potpuri (Gëzuar 2023)
Lyrics

Sa e mir na ka dal nusja
mashallah mashallah
2x

Ma ka synin rrush te zie
mashallah mashallah
Edhe gojen si kutie
mashallah mashallah

Mir mi rrin dhandrit karshie
mashallah mashallah
2x

E ka shtatin si selvie
mashallah mashallah
dhe fustani mir po i rrie
mashallah mashallah


Po bojm lum e mashallah
gjith ne valle tuj vallzu
lumja nana qe e priti
djalin e vet me martu
2x

Gjith ne valle dor per dor
po vjen nusja ne oborr
vjen tupani drridhet shpija
kerset pushka dhe alltia
2x

Po lujn hallat me shyhret
lumja nana per djal tvet
luni daj e agjallar
nuse tbukur marrim na
2x

Gjith ne valle dor per dor
po vjen nusja ne oborr
vjen tupani drridhet shpija
kerset pushka dhe alltia
2x

O ngoni shok aman o
ju more vllaznie ju more vllaznie
o ku vazhdoj Tetoven
me i knu karshie me i knu karshie
o Prizereni shoko
paska dal me lue paska dal me lue
o veq Gjakoven sonte
jo se kam harrue nuk e kam harrue
O se nprishtin o shoko
o qeli trandofili qeli trandofili
o ju ka knu Besiana
hajt ni za bylbyli hajt ni za bylbyli
o ngoni shoko o hajde
tash mos bani seri o tash mos bani seri
o ku po knojna sonte
e kallim e djegim

ku ju knova hajde
tash o nhistorie
2x
me tallava o hajde
flak kena me shkrie
2x
ku ju knova sonte
valla me vullnete
2x
edhe Suhareken sonte
se lo pa e permene se lo pa e permene