Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Une E Dua Barin (Feat. BimBimma & Lyrical Son)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Remixx..

Refren 2x :
e kom kyqen n'dor edhe kur pi, UNE E DUA BARIN
jom rrit me Tupac edhe B.I.G, Rest in peace Bob Marley

Lyrical Son :

Why dont they legalize it,everybody is rollin
Them Cops be terrorizing my people who be smokin'
who you provoking the ganjah got me talkin
they are not afraid man them cops be bringing they K-9's
so I say go away (go away) go away (go away)
let me smoke weed like there is no other day
you see my eyes bleed prej rabit kur nuk vjell jo
veq em kuqen syt une rengi sinsemilla
edhe vjen drejt prej lazarati babes
lej knej hedat jon prej bastes
festimi e bimi me bigin sa xeher sa xeher
mos u quditni kur klimen jav ndrrojna n'sheher
Ouu Ouu Albanian marijuana
dhezni kyqet krejt prej prishtines dej n'Tirana
and I say Ouu Ouu po du me ni piskama
Une dua Ganjaahh

Refren 2x :
e kom kyqen ndor edhe kur pii, UNE E DUA BARIN
jom rrit me Tupac edhe B.I.G, Rest in peace Bob Marley

Big Basta:
e kam hedin ne dor edhe kur e pi..une e dua barin
jam me lyrical son dhe bimbimma we gonna have a party
e di kur jom un nmes prishtines i gjon i vesht jeshil
quni bon perparime fal ambientit ku rri
ni joint me drita fikt..jom kategorisht HIGH
Kur vjen festimi edhe bimi kshtu nga High jam Nice
pershtaten gjuhes edhe shum lirshem po Flas
duhet me shku n'Germi qe me ni pak Relax
shoh boten me sy tjeter më shofin me sy tjeter
jon paranojat spo boj gjoja une jam vetum
e marr nje leter me von edhe vetum shkruj vargje
aq i frymzum sa jom une i boj nja 30 Faqe
dhe futem n'studio kur kam koh me bo Muzik
kur me pako dinamit fare dinamit (yea man )

Refren 2x :
e kom kyqen ndor edhe kur pii, UNE E DUA BARIN
jom rrit me Tupac edhe B.I.G, Rest in peace Bob Marley

Lyrical Son & Bimbimma :

e marr Spllifin en dor saher qe vi(sa here vii) UNE E DUA BARIN
tgarantoj qe kerkun mat mir nuk ki se bimbimma big basta and Lyrical-i man!

BimBimma :

Direkt pi ni mahalle..
Na keni te msheft ner vocale,Sot jemi t'nxerrt neper kanalle
Keni me ni nxeht e kena me kall se
Rabin moti e pim, do qe se din, sot le te nin
Prej ka do qe vin qitash po ju thirri jasht bashk hajde pe pim
(Thire shoqnin)E thirri shoqnin kur t'je musafir e gatiti gostin
Tiran prishtin e sa do qe i mrrin kufijt
Kur e ngon ket beat..Duhesh me dit (qe)
Nese ki weed (ti) duhesh me qit (me) kap me rrolit
(me) kong en repeat masi te llak n'tmajt me pasit
1999 pi kur e kom dhezz Mo kurr se kom lon
Ama ni rrizell le me ni on edhe filterin nese e gjon
Kurr skom me lon pa ta dhon me e dhezz
Rrespektin ma tmadh me ta dhon me e dhezz
Rrespektin ta marr se ta dho me dhezz
HO qe merre qit shkrepss

Refren :
e kom kyqen ndor edhe kur pi, UNE E DUA BARIN
jom rrit me Tupac edhe B.I.G, Rest in peace Bob Marley


Ky tekst u dërgua nga Besfort Terpeza   stteely   blertoni   sheraBig Basta
Featuring: BimBimma & Lyrical Son
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Big Basta - Une E Dua Barin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une E Dua Barin".
3. Video është e këngës "Une E Dua Barin", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:


Komente 0