TEKSTESHQIP

Big Basta
Gezuar Vitin E Ri
Lyrics
(Feat. Stine)

(Big Basta:)
Edhe sonte vetem e festojm,
ne te dy
dhe veç ta dish qe ke fat ne shpi
do ndahem
aha sa femi ka rendesi te mbahen
me mendo siç t'kujtoj çdo nate.
Ti e di qe s'kam fat
pa ty nuk kam fat.
po bone gabim, une ka mundesi dhe te vej dor
ti je e imja. nona jote s'tperdor.
Goc kom parime se jam me parime.
Fanatik pak prape kam ca ndryshime.
Zemer kryelart jam i pari, per ty jam.
S'di si do boj prape me ty lart jam.
zgjodha t'rrespektoj, thashe hej "do ndryshoj"
po ti vazhdove e thashe "hej s'po t'kuptoj"
dhe keshtu e mbylla me ty
dhe keshtu e prisha me ty.
po ti e di jap boten per ty
e jap boten per ty
dhe une do vdisja per ty
po une do vrisja per ty
se un jam per ty
une jam me ty.

(Stine:)
Ti hape deren porsa do gjesh
nje dhurate te thjeshte
hape shpejt edhe shiko-o-o-o-o
perveç nje foto t'shkuares tone
ti ke albumin me poshte
edhe diçka(edhe qiçka) qe ta lexosh
e di qe kam probleme me shkrimin tim
por te me falesh (te me falesh)
merre si mendim jo si loje fjaaaalesh
e di qe ke probleme me tipin tim,
ti prape do me falesh
dua ta marresh si mesazh
me mua dhe nje here te dalesh.

REF:
Kerkoj rikthimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky viti jonë
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te mire.
Kerkoj rikthimin tone
e kemi ne në dore
nga e para t'ja fillojme
zemer sa nuk eshte vone
edhe nese s'do
gjithsesi...GEZUAR TI VITIN E RI

Nata po bie dhe qyteti mbytet mjegull
por dritat jane ndez
une jam jashte
si gjithmone ty t'pres.
tek letra ke dhe numrin e ri.
që ta kam lene per siguri.
mos e harro...ej... se s'ke motiv.
nuk dua kurrsesi te ndiehem keq.
t'me thua ke nje tjeter.
une e di... jam i sigurt
se ty t'kam ngel ne zemer.
e nese je konfuze apo s'ke guxim
ti merre cd-ne, jepi "play"
se kenga numer 10 eshte per ty
hajde ne takim

REF:
Kerkoj rikthimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky viti jone
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te mire.
Kerkoj rikthimin tone
e kemi ne në dore
nga e para t'ja fillojme
zemer sa nuk eshte vone
edhe nese s'do
gjithsesi... GEZUAR TI VITIN E RI

oouu-heeei
oouu-heeei

(STINE)
E di qe do vish...

DËRGOI:
INFO
Më datë 8 Shkurt 2010, Big Basta publikon videoklipin "Gezuar Vitin E Ri", në bashkëpunim me Stine.