Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Mama - Bllok Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  24

Kudo sillesh nëpër shokë,
kudo thua je frajer,
femrat ngasin pas ty thu,
dhe bien menjëher.

Llafazan e punë aspak,
djel si ti s'paska kjo tokë,
bile flet se edhe mu,
më ke pas e më ke lon.

Ref:
S'është dashuria llaf,
mos i bë punët maf,
nëse të kam desht,
nuk te jam vdesh
s'di se a më kupton,
mua s'më meriton,
më ke pru mbi kok,
tash e ke bllok.

Hijeshin që ti e ke,
po e humb me llafe plot,
nëse të them se më pëlqen,
s'do të thotë se qmendem dot.

Llafazan e punë aspak,
djem si ti s'paska kjo tokë,
bile flet se edhe mu,
më ke pas e më ke lon.

Ref:
S'është dashuria llaf,
mos i bë punët maf,
nëse të kam desht,
nuk te jam vdesh
s'di se a më kupton,
mua s'më meriton,
më ke pru mbi kok,
tash e ke bllok.


Ky tekst u dërgua nga ToljaBig Mama
Publikimi: 01/12/2007
Muzika: Ocko Vasilkovski
Teksti: Avni Qahili
Orkestrimi: Ocko Vasilkovski


Big Mama - Bllok
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bllok".
3. Video është e këngës "Bllok", por nuk këndohet nga Big Mama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Mama:


Komente 0