Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Bijt E Sefes - Mbledhen Lulet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/07/2009

2009-07-29T08:07:31+00:00

Këngë e albumit:

"Liri Thrret Edhe Shqiptari"

Këngë e albumit:

"Kenge Atdhetare Vol.2"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mbledhen Lulet" kënduar nga Bijt E Sefes.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bijt E Sefes i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tahir Drenica. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mblidhen lulet në nji dovlet
Çu’n e thrrasin drandofillin:
- se na kemi kemi o muzaqere
Me pajtu’ me bylbylin, aman, aman!
Me pajtu’ me bylbylin.
O bylbylit n’a i vajt haberi
Ai u tret-o për hava.
- C'far faji i pata o unë i mjeri
Me m’u ndigju’ qekjo rixha, aman, aman!
Me m’u ndigju’ qekjo rixha.
Për rixha nuk e shulojke
Siq devri vjen zemani
Dynjaja na u mush mynafik
Se me gojë s’po m’flet sulltani, aman, aman
Se me gojë s’po m’flet xhihani.
Du’l germ prej romani:
- A dihet kur asht’ hana e re?
Për pa i knu 36 germa
Nuk bohet kurr mire për ne, aman, aman
Nuk bohet kurr liri për ne.Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet