Më mbaj mend (për 1 muaj)


BlackLion - Dikush

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dikush".
3. Video është e këngës "Dikush", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BlackLion - Dikush  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 7

Komente

Asnjë Koment

15/05/2013

2013-05-14T23:00:00+00:00Verse 1:

E di qe i thu vetit
pse qit sen spo muj me bo,
a pernime tana senet n'jet
vin me koh.

E di qe ski arsye
se je mush rrena plot,
kerkun ska realitet
se njerzit nuk po shohin sot.

Edhe qat shpres qe e ki
munohen me ta hup,
se per veti jon ra posht
e tash jon met veq fjal tu gjujt.

Spo muj me shujt ,kur
t'shoh tu mar me pun t'huja,
a thu koha ka ndrru ,punt
e burrit i kryn gruja.

Jet e shkret , jo e drejt
per t'mirin shum e shtremt,
per t'keqin o xhehnet e
per tradhtarin e bon vet.

Per t'dobtin kijamet
per t'fortin o lezet,
se kjo bot e rrejshme
e kupton kur plakesh edhe vet.

Kur nuk munesh n'kom me nejt
e per cdo sen ki mi ra pishmon,
ki me lyp kohen e vjeter po
ateher ka me kan von.

Dikush met tu dorzu
dikush punon 24 or,
Zoti ti dha krejt t'mirat
e ti po i keqperdor.

Ref. 2x

Ma shum duroj dhimbje
se fjal , se zemren
e kom fal , per ata
qe mu em dojn.

Ma shum prej jetes
skom me lyp, edhe
nese skom me dit
edhe nese krejt m'tradhtojn.

Verse 2:

Dikush bohet qe t'don
dikush ta rrit menen,
dikush t'afron qaq shum
deri sa ta merr krejt zemren.

Dikush ta rreh krahin
ta bon je shum i fort,
e ti ec qasej rruge
deri sa t'shkelsh en grop.

Dikush nuk e sheh jeten
dikon jeta e ka nem,
dikush don per me pa
po terri nuk e len.

Dikush osht i lodhun
dikush ka bo miliona,
dikush i ka krejt
po kerkush si ka tonat.

Dikush jeton per tjer
dikuj sja nin per kerkon,
dikush osht mshelun n'zemer
edhe harron kon e don.

Dikush vun me pas dikon
dikush sdin qa osht dashnia,
dikush e harron shoqnin
e dikon e ka mbyt shoqnia.

Dikujt i mungon dikush
e dikush per to qet shum lot,
dikush ska asni ambicie
dikujt i mungon besimi n'Zot.

Dikush e merr pa fam
e dikujt per to so tu ja ni,
se n'fund kita dikusha
kan me dhon llogari.

Ref.2x

Ma shum duroj dhimbje
se fjal , se zemren
e kom fal , per ata
qe mu em dojn.

Ma shum prej jetes
skom me lyp, edhe
nese skom me dit
edhe nese krejt m'tradhtojn.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet