TEKSTESHQIP
Celësi Muzikor 7
Ka nisur për këtë vit edhe festivali i muzikës moderne dhe asaj popullore shqiptare në Prishtinë, “Çelësi Muzikor” në edicionin e shtatë të tij.

Trasmetimi këtë vit ka qenë në cilësinë e pastër HD në kanalin muzikor më të ndjekur shqiptar Zico TV. Edhe këtë vit prezantuesi ka qenë Maksim Gjokaj, ndërsa Edona Memini ka qenë në rolin e drejtoreshës artistike.

Shumë shpejt do të vijë nata finale e festivalit “Celësi Muzikor 7” me shumë të ftuar special por mbi të gjithë plot cmime për këngët më të mira.

Këto jane nominimet për në natën finale:


BEST NEW ARTIST
----------------
Stelina - Gjejeni, tregoni
Petro - Përse
Salo -
Ti

BEST HIP-HOP & RnB
-------------------
BlackLion - Dikush
Rattle & MG - Edhe sa me prit
Tidra - Pa rrena


BEST INTERPRET
-----------------
Buraku Grupi Fama ft. Meti Alshiqi - Falma
Fatjeta Barbullushi - Zotëri
Ylber Idrizi - Zemër e djegur


BEST FEMALE
---------------
Artesa Retkoceri - Nuk po ma nin
Sevi - Ti zemër
Stelina - Gjejeni, tregoni


BEST MALE
---------------
Gentian Ramosaj - E ëmbël bukuroshe
Meti - Dashurinë nuk mund ta paguaj
Petro - Përse


POPULLORE
---------------
Ylber Idrizi - Zemër e djegur
Bekë Nikçi - Terapi e gabuar
Gazmend Fazliu GAZI - Je ajo


ÇMIMI KRYESOR MODERNE dhe POP-FOLK
------------------------------------
Fatjeta Barbullushi - Zotëri
Ylber Idrizi - Zemër e djegur
Sevi - Ti zemër
Buraku Grupi Fama ft. Meti Alshiqi - Falma
Meti - Dashurinë nuk mund ta paguajNjë mbrëmje Gala është ajo që do të vijë në ekranin muzikor më të ndjekur shqiptar në ZICO TV në HD, gjatë mbrëmjes të së mërkurës në orën 21 me 15 maj.

E kemi fjalën për natën finale të festivalit ‘Celësi Muzikor 7’, festival në të cilin triumfuan këngëtarja Fatjeta Barbullushi me këngën “Zotëri” dhe Buraku dhe grupi Fama me Meti Alshiqin me këngën “Falma.

Por edhe të tjerë artistë me emër dhe të rinj triumfuan në këtë edicion të shtatë të ÇM.

Të ftuar specialë ishin edhe këngëtarët Lori, Fahrush Azemi, Revolt Klan, dhe Nazmie Selimi. Prezantuesit e këtij festivali ishim Maksim Gjokaj dhe Sasa, të cilët sollën një moderim jo të zakonshëm.Më poshtë ju sjellim të gjitha cmimet e kësaj nate.


Best NEW ARTIST
Stelina - Gjejeni, tregoni
Tex: Ajet Bejiqi, Muz & Ork: Bahri Zahriqi

Best HIP-HOP & RnB
BlackLion - Dikush
Tex: Diamant Sinanaj, Muz: Bujar Malaj, Ork: Ibrahim Halili

POPULLORE
Ylber Idrizi - Zemër e djegur
Tex: Ejup Shabani, Muz & Ork: Argjend Meçe

Best INTERPRET
Fatjeta Barbullushi - Zotëri
Tex: Aida Baraku, Muz & Ork: Armend Rexhepagiqi

ZICO TV HD
Bekë Nikçi - Terapi e gabuar
Tex: Milaim Islami, Muz & Ork: Kujtim Shala

Çmimi i PUBLIKUT (INTERNETIT)
Buraku Grupi Fama ft. Meti Alshiqi - Falma
Tex: Big Basta, Muz & Ork: Kushtrim Hajrullahu

Best FEMALE
Sevi - Ti zemër
Tex: Avni Qahili, Muz & Ork: Nexhat Mujovi – Ëirus

Best MALE
Gentian Ramosaj - E ëmbël bukuroshe
Tex: Gentian Ramosaj, Muz: Tonni Beats, Ork: Nushi Music

ÇMIMI I TRETE
Ylber Idrizi - Zemër e djegur
Tex: Ejup Shabani, Muz & Ork: Argjend Meçe

ÇMIMI I DYTE
Sevi - Ti zemër
Tex: Avni Qahili, Muz & Ork: Nexhat Mujovi – Ëirus

ÇMIMI I PARE POP-FOLK
Buraku Grupi Fama ft. Meti Alshiqi - Falma
Tex: Big Basta, Muz & Ork: Kushtrim Hajrullahu

ÇMIMI I PARE MODERNE
Fatjeta Barbullushi - Zotëri
Tex: Aida Baraku, Muz & Ork: Armend Rexhepagiqi
Image 118290
Image 118757
  • Celësi Muzikor 7
  • Viti: 2013
  • 15/05/2013 - 15/05/2013
  • Prezantuesit: Maksim Gjokaj & Sasa
  • TV: Ziko TV
  • Radio: Radio 21