Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledi Milioneri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Bledi Milioneri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bledi Milioneri eshte nje nga 3 djemte fierake qe me 25 gusht 1999, krijoi grupin "2die4", bashke Niku Malon dhe Ervini Papuciun. Ata publikuan 3 albume te suksesshme gjate viteve 2001-2004. Në Dhjetor 2005 del edhe nje album solo i Bledi Milionerit me titullin "Afrohu". Albumi u shoqerua me video klipin "Rrrrrr". Edhe ky album ishte i nivelit te larte me shume bashkepunime. Kenget me te mira do veçoheshin: "Edhe bie dalengadale", "Sikur te i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

2die4

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Wllatki

Lil Ami

Danny Boy

Agon Nimani

Oran G

Xhema Aka Jemayli

Ummet

Gjyks

Bigg V

Kacho

Tags: Bledi Milioneri, Bledi Miljoneri, 2die4


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet