A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Blerina Braka - Dashni Pa Krahë  (Feat. Shpat Kasapi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/05/2019

2019-05-09T20:00:07

Featuring

Shpat Kasapi

Music & Lyrics:

Gramoz Kozeli

Music & Lyrics:

Blerina Braka


[Blerina:]
Sa premtime më le
Sot s'po di më kush je
Dhe vjen përsëri
Më flet për dashni
Si mundem të besoj?
Je ai që më lëndoi
Ai që zemrën ma mori
Të gjitha mi mori

[Shpati:]
E kam bo unë një gabim
Vonë e kuptova shpirti im
Se ky ndjenjë është rrugë pa kthim
Të dy e dimë

[Bashke:]
A ke ti sy me m'pa
Si jam ba
Dashninë ma le pa krahë
A ke ti fjalë me m'thanë
Si m'ke lanë, Si m'ke lanë
A ke ti sy me m'pa
Si jam ba
Dashninë ma le pa krahë
aha aha aha...

[Blerina:]
Sa e vogël kjo botë
Ti po m'flet, sytë me lotë
Nuk ti nënvleftësoj
Nuk mund të fajsoj
Si mundem të besoj?
Je ai që më lëndoi
Ai që zemrën ma mori
Të gjitha mi mori

[Shpati:]
E kam bo unë një gabim
Vonë e kuptova shpirti im
Se ky ndjenjë është rrugë pa kthim
Të dy e dimë

[Bashke 2x:]
A ke ti sy me m'pa
Si jam ba
Dashninë ma le pa krahë
A ke ti fjalë me m'thanë
Si m'ke lanë, Si m'ke lanë
A ke ti sy me m'pa
Si jam ba
Dashninë ma le pa krahë
aha aha aha...

e-Cards (2)

2019-05-11 22:57:59
Sa premtime më le
Sot s'po di më kush je
Dhe vjen përsëri
Më flet për dashni
Si mundem të besoj?
Je ai që më lëndoi
2019-05-11 22:53:51
A ke ti sy me m'pa
Si jam ba...
Dashninë ma le pa krahë
A ke ti fjalë me m'thanë
Si m'ke lanë?

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019