TEKSTESHQIP

Blondi & Bubulina Krasniqi
Malli Per Atdheun
Lyrics

BLONDI
per ty atdhe i bukur
kete keng une po kendoj
ty ta kushtoj
me asgje s'te ndrroj
jam betu qe kam mu kthy
edhe sa jete ka mbet
ta gzoj nanen e shkret
nga malli u tret
eshtrat e mija
nuk ja fal gurbetit
shpirti prehet veq
ne vent te vetinNDI


BLONDI ft BUBULINA (2ref)
ne kosov me shku isha gzu o isha gzu
me u kthy ku ka ma mir
buk e zemer i lumtur n'shpirt


BUBULINA
do te kthehem te takoj motra e vllazni
nane edhe babe, shokt e femijeres
mem largu nga njerzt e zemres
shum qenka veshtir
do te kthehem une ne Kosoven e lire

BLONDI ft BUBULINA
eshtrat e mija nuk ja fal gurbetit
shpirti prehet veq ne vend te vetin
ne kosov me shku isha gzu o isha gzu (ref)
me u kthy ku ka ma mir
buk e zemer i lumtur n'shpirt

DËRGOI:
INFO
Për një sukses sa më të madh, projekti u paraqit në tregun e gjerë të muzikës në sferën vizuale me klip muzikor, video produksionin e të cilit e punoi RGB Entertainment. Videoklipi u publikua më 13 Gusht 2020. Për kompozimin dhe për fjalët e këngës u përkujdes Blondi Krasniqi, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Drinor Zymberi.