Bohemi
Bohemi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Xhimi Kuci:
  • Vendlindja:
  • Durres Shqipëri
  • Mosha:
  • 35 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Bohemi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertet eshte XHIMI KUCI, Që në mosh të vogël ai e kishte pasion muziken,rrymen RAP - HIP HOP. Në moshen 8 vjecare nisi të shkruaj vargjet e para. Mori pjes në shum aktivitete para se të mbaronte shkollen fillore. në moshen 15 vjecare ai rregjistron këngën e tij të pare me titull: Ky jam un. Këtu fillon djaloshi të shof muzikën si një të ardhme të tijën, më pas fillon vrrullshëm me koncerte ku njihet me botën e muzikes dhe merr disa ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0