Bohemi
Bohemi
Bohemi
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhimi Kuci:
  • Vendlindja:
  • Durres Shqipëri
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Bohemi është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertet eshte XHIMI KUCI, Që në mosh të vogël ai e kishte pasion muziken,rrymen RAP - HIP HOP.
Në moshen 8 vjecare nisi të shkruaj vargjet e para. Mori pjes në shum aktivitete para se të mbaronte shkollen fillore. në moshen 15 vjecare ai rregjistron këngën e tij të pare me titull: Ky jam un. Këtu fillon djaloshi të shof muzikën si një të ardhme të tijën, më pas fillon vrrullshëm me koncerte ku njihet me botën e muzikes dhe merr disa cmime në festivale të ndryshme të rrymes që perfaqsonte ai. Nga fundi i vitit 2004 bëhët pjestar i grupit të famshëm në shqipëri dhe londer (Angli) grupit OTR që do të thot mbi të gjith. Me mbështetjen e grupit ai njihet me shum studio që bejn të mundur realizimin e disa këngëvë që rregjistron Bohemi. pasi përfundon shkollen fillore ai fillon shkollën e muzikës dega muzik deri në vitin 2006. në vitin 2006 niset për në itali për një jet më të mir dhe kryesorja të bente disa hapa me shum në lidhje me muzikën. Në itali BOHEMI fillon shkollën për elektronik, njihet me disa rapera italian dhe ben disa këng italisht gjë që i ben të mundur të dal nëpër skenat italiane.

Më datë 17 Dhjetor 2007, Bohemi publikon videoklipin "Loti N'faqe", me skenar dhe regji të vet BOHEMI't, realizuar në NOVARA nga WOLD STUDIO FILM.

Nga disa probleme që ai krijon në shtetin italian, e kthejn në SHQIPERI. Këtu ai vazhdon me muzike dhe ftohet në disa emisione televizive dhe ne shume koncerte me grupin OTR.

Në Maj 2010, Bohemi merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Sa Ka Si Un".

Më datë 4 Dhjetor 2010, Bohemi publikon videoklipin "Si Refren".

Në Maj 2014, Bohemi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "By My Side".

Në Maj 2012, Bohemi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Smoke Weed".

Më datë 23 Tetor 2017, Bohemi publikon videoklipin "S'bona Kurr Gjo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: shadowb shadowb  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0